Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FIREWALL, VPN a přístup pouze z vybraných IP adres

Zdravím,

máme firewall ISA 2004 (od Microsoftu) na kterým běží VPN server a připojují se k němu jak mobilní uživatelé (přes mobil, datové karty apod), tak z klasíckých počítačů. Potřeboval bych nastavit, aby se mohli připojovat pouze uživatelé ze zadaných adres. Nikde jsem nenašel jak to nastavit.
Má někdo zkušenost, nebo nějaký jiný typ ?
Díky
Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)

Len poznamka...hovoris, ze sa na to pripajaju uzivatelia z roznych sieti. Min ti mobolni maju dynamicke ip. Alo chcete vyriesit toto?
Mne sa zda ta poziadavka riadne nelogicka. Keby si chcel vytvorit p2p spojenie medzi dvoma pobockami tak pochopim (2 pevne ip adresy), ale takto?