Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem switch a VLAN 802.11q... ?

mohl by mi nekdo, pls, poradit s nastavenim switche v rezimu VLAN ?
zajima me hlavne jestli chapu dobre, ze treba 24 portovy switch se pomoci jeho funkce VLAN na bazi portu, da vnitrne rozdelit na napr. 4 skupiny po 8 portech a switch bude funkcni tak jako kdyby byly vedle sebe polozene a nijak nespojene 4x solo 8-smi portove switche?? tzn, ze v kazde te jedne VLAN skupine muzou byt navzajem propojene PC s jednim subnetovy rozsahem a v druhe VLAN skupine napr. zcela jiny subnetovy rozsah a nijak se to nebude navzajem kopat, pripadne pakety ztracet ve 100% ??

dik predem za pomoc... ;-)
hledal jsem kde to jakkoliv slo, ale nenasel jsem o tom ani radku, ktera by to aspon blize nejak popisovala.. :-(

to uz jsem v jednom tvojim prispevku
http://pc.poradna.net/question/view/78435-manazovat elny-switch-s-vlan
ohledne vlan cetl, ze podle tebe neni vlan jako vlan a proto je potreba si na to dat pozor... ;-)

take jsem po extrausilovnem hledani zjistil, ze konkretni managovatelny switch umi treba sdruzit do jenoho vlanu max. 4 porty a ze umi max 3 takove 4-portove skupiny a to se nikde neni moznost normalne docist, ani v navodu od vyrobce... :-(

takze jsem si nastavil v klidu do jednoho vlanu 6 portu a po spusteni prosel vzdy jen jeden paket( DHCP pridelil IPcka) a vsechny ostatni zmizely ze 100% a zavadu se za normanich okolnosti nepodarilo najit.. :-(

takze stale plati, ze s klesajici cenou klesa i vycet skutecne umoznovanych managovatelnych funkci... ;-)

to nastesti nebude potreba ;-)

potreboval jsem hlavne vyresit problem, jaky switch 19", tak aby mohl nahradit 3(nebo vice...) volne lozene obycejne 8-portove switche, ktere jinak nejsou mezi sebou propojene.

a reseni v podobe EDIMAX ES-5224 RM za cenu 3,6 Tkc jako vyhodne, ale technicky parametr, ze umi max. 3 skupiny VLAN, s max. 4 porty v jednom VLANu, byl peclive utajeny az do okamziku hledani zavady po uspesne instalaci, kdy ztratovost paketu byla 100% :-(

byva uvedeno.... :-D opravdu take jen nekdy... :-D

ver mi, ze jsem ten navod precetl nekolikrat i pozpatku, kdyz jsem nemohl stale prijit na to, proc se mi ty pakety ze 100% ztraceji ale pritom router vsem pripojenym PC zvladne na zacatku jeste pridelit IPcka.

nakonec jsem to nasel v jednom zastrcenem eshopu, kde meli u prodavaneho vyrobku uvedeny veskere technicke parametry, ktere nejsou zminene ani u vyrobce :-(

souhlasim, nechal jsem se vice ovlivnit cenou nez kvalitou znacky... :-(

ale i presto jsem vybiral hlavne podle tech.parametru a kdyby ten switch mel jasne uvedeno, ze ma pouze takove parametry, urcite bych o nem uz dale neuvazoval... ;-(

napadlo by te, ze managovatelny switch 24-portovy bude ve finale umet pri VLANech jen max. 3 skupiny po max. 4 portech?? :-( mylne jsem ocekaval, ze bude mozne sdruzovat dostacujicim zpusobem aspon1 v ramci poctu 24 portu, treba 4 skupiny po 6 portech, nebo 3 skupiny po 8 portech.... ;-)