Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čištění LCD monitorů

Někteří uživatelé, kteří jsou vybaveni LCD monitory mají pitomý zlozvyk ukazovat si prstem po monitoru. Na monitoru jsou pak mastné skvrny, které se někteří z nich snažili vyčistit jak tomu byli zvyklí u CRT monitorů. To i přes upozornění, které dostali hned jak monitory dostali, že tudy cesta nevede. Použili k tomu hadr, který používají na setření vylitého kafe, nouzové očištění bot a podobné důležité události. V lepším případě použijí látkový kapesník nebo papírový ručník, popřípadě to ještě pojistí jarem nebo podobným rozpouštědlem. Co si o tomto počínání myslím je teď vedlejší.

Výsledkem této údržby jsou pak šmouhy na monitoru, které mi nejdou vyčistit ani s tímto clenerem a s použitím čistících ubrousků prodávaným pro tento účel (Vlies).

Víte někdo o nějakém prostředku, který by uměl tyto momentálně ani zvýšeným úsilím neodstranitelné šmouhy (nejedná se přímo o rýhy) odstranit? Podotýkám odstranit, ne udělat další.

Ten spray, co jsem nalinkoval je pěna. Bohužel ale vyčistil jen ty stopy od hadru a saponátu, ty šmouhy (patrně od hrany látkového kapesníku) už bohužel ne.

Nevypadá to jako rýha, ale jako by byl sedřený nějaký film proti odleskům či co to je. Monitory jsou většinou matné Belinea různých typů. Chtělo by to rozleštit ale bez toho abych tam vyrobil nějaké lesklé fleky. U jednoho monitoru se takto snažila uživatelka ...

loading...

V případě, že by uměl odstranit i to, co jsem popsal, tak nebyl by odkaz na tento ověřený typ? Ptám se proto, že se mi ty různé čističe začínají nějak moc hromadit.:-/

Těch gelů jsem našel docela dost
http://www.cdr-shop1.cz/detail/gel-pro-cisteni-lcd- tft-displeju/
http://www.agen.cz/produkt/1355/Cistici-gel-na-LCD- D-Clean.htm
http://www.kancelarskepotreby.cz/spotrebni-material /cistici-gel-na-lcd-displeje/

co se mi zatím osvědčilo na lidské tlapky a viditelné šmouhy po špatných přípravcích:
čistící ubrousek na LCD* pocákat sprejem**, drahé superspešl jednotlivě balené ubrousky jsou na nic.

*) prodává se po svitcích v plastové flašce za 90, asi to co uvádíš ty
**) na plast a sklo za 80, nemusí být spešl na LCD

Obojí jsem zkoušel, ty čističe na sklo mám 3 druhy. Nepomohly.

Pomohlo až toto.
Ze začátku jsem měl obavy, že to povrch zobrazovací plochy nějak naruší, a tak jsem to vyzkoušel na vyřazené ploché 15. Naštěstí se nic nedělo a tak jsem plynule přešel na šéfovu 19, která byla na tom nejhůř. Podotýkám, že píšu o monitorech. :-)

Takže postup - nastříknout Surface cleaner na obrazovku, rozleštit tím baleným ubrouskem (VLIES) až do polosucha a doleštit suchým vliesem. Výsledek je tak na 95% shodný s originálem. Jen z toho neustálého šmidlání trošku bolela ruka.

S úspěchem používám na čištění LCD (i CRT) normální modrý Pronto (lehce poprášit celou plochu, nenapatlat tam toho kilo) a klasickou švédskou utěrku. S žádnýma utěrkama "na monitory" ani s gelama jsem neuspěl, možná jsem to dělal blbě. PS: devatenáctka, když se na ni správně jde, žádnej gel nepotřebuje :-D