Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbuntu a wifi RT2500

Dobrý den, jsem šťastným nováčkem Xbuntu 7,4.
Disk rozdělen na winXp a xbuntu.
Potřeboval bych od nějaké dobré duše popsat přesný popis jak zprovoznit wifi kartu Ralink RT2500, ve windows se takto alespoň hlásí a funguje. Mám stažený, asi ovladač. je to zabalené. Zkoušel jsem nějaké postupy odtud z fóra, ale ne a ne to dotáhnout do cíle. Proto prosím, zdali by se našel někdo, kdo by popsal celý postup, hodně důsledně a zcela jako pro nováčka. Od A až do připojení na internet.

Kdyby se podařilo tohle, budu moct, pracovat konečně už na Xbuntu a další problémové věci, bych už řešil sám, ale taklhe musím stále prohazovat na win, abych se připojil. děkuji mnohokrát všem za případnou pomoc.

Ehm, abych to uvedl na pravou míru. Vlastně ani nevím jak to nakonfigurovat.
Když dám v menu Network, je tam možnost bezdrátového připojení, to když dám, že chci proprites, nebo jako to nastavení, tak tam je standartně, disabled, a když dám enabled this card tak mohu nastavit že se chci připojit jako od DHCP, ale když dám potvrdit, tak se nic neprovede a příště je tam zase nic nenastvené.
Asi je bota to, že tam je napsáno to this card is not configure, nebo tak.
no lspci jsem zkoušel a myslim, že se tam něco o té kartě dá dočíst, ale bohužel to sem dát zatím nemohu, protože toto píšu na jiném pc, kde mám připojení.