Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení PC

Ahoj
prosim o pomoc.Chci propojit 2PC kabelem UTP jestli se tak jmenuje je to ten s věci koncovkou ne telecom.Dnes my to prodali ze pri je to jednoduche propojit a tak hrat proti sobe.No ale po dvou hodinach zkouseni už nevim kam kliknot.Jeden my pise ze je pripojen a odesila pakety rychlost 100,0Mb/s druhy pise Omezene nebo zadne pripojeni,a je tam zluty trojuhelnik.
Zkousel sem to hledat v dotazech ale nic.
Dekuji za pomoc a informace.

Ak chces spojit 2PC priamo pomocou sietoviek (LAN) tak
a) musis to spojit kablom s krizenym(crossed) zapojenim, musi byt ten kabel tak oznaceny. Ak nie je tak je to blby kabel.
b) musis nastavit (v ovl.panely - siete) pevne IP adresy a pre kazdy PC rozne (napr. pre prvy PC 192.168.0.1 a pre druhy PC 192.168.0.2) a masku siete u oboch 255.255.255.0
Ak chces konkretne rady je nutne sem presne napisat co prepajas ako presne to prepajas a ake dalsie sietove pripojenia a kam su tam pritomne. Pocitacove siete nie su zapojenie rychlovarnej konvice do zastrcky, ale je to spojenie s urcitymi zlozitymi protokolmi ktore potrebuju byt spravne nastavene a zavisi od toho co to tam mas pred sebou a kam to mas uz pozapajane.

P.S. a zavisi aj ze co konkretne chces hrat "proti sobe". Jednu masinu bude treba nastavit potom v hre ako server, prip. niektore hry mozu vyzadovat aj specialny server na inete (to u seba nerozchodis).