Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Javascript - jak změnit barvu odkazu po najetí myši?

Omlouvam se za, pro vas asi banalni otazku. Vytvarim html web a chtel bych se zeptat jestli pomoci javascriptu lze zmenit barvu odkazu po najeti kurzoru na jiny odkaz? Jestli je to nesrozumitelne receno tak, kdyz najedu mysi na odkaz_1.html zmeni se barva na odkazu_2.html. Jestli ano jak by prosim takovy kod vypadal? diky

Změna předmětu, původně: Javascript (host)

Napr. nejako takto (netestované):

function initAnchors(anchor1, anchor2) {
  anchor1.onmouseover = function() {
    anchor2.style.backgroundColor = "red";
    // alebo: anchor2.className += " hover";
  };

  anchor1.onmouseout = function() {
    anchor2.style.backgroundColor = "";
    // alebo: anchor2.className = anchor2.className.replace(/(^|\s+)hover(\s+|$)/, " ");
  }

window.onload = function() {
  initAnchors(
    document.getElementById("id-prveho-odkazu"),
    document.getElementById("id-druheho-odkazu"));
}

Len si neviem predstaviť, na čo je to dobré.