Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soubor v PC - k čemu slouží NTUSER.DAT?

Dobrý den, pro mnohé můj dotaz bude asi k smíchu. Chci se ale zeptat. Mám v PC soubor s názvem NTUSER.DAT a je v kořenovém adresáři C a nelze odstranit, antivir ho nemůže otevřít. O jaký soubor jde? Není to nebezpečný pro PC? Díky.

Změna předmětu, původně: soubor v PC
Změna kategorie, původně: Připomínky (host)

Tak je to tenhle .DAT ( jak řiká pavel jsou to registry a nema to v rootu co dělat) Nebo LOG - a jak píše M. takovýto soubor slouží k logování tedy k zápisu stavu aplikace, chyb, unformace o udaných událostech. Pokud je rozumně velký, mužeš ho zkusit oteřít v notepadu

Ale KTORY subor ti neumi otevrit?
V podstate to nevadi, v log subore by vir nemal byt. Nehral si sa ty nahodou s nastavenim antiviraku ked sem davas take otazky? Ak ano tak sa s tym nehraj ak potom nevies ci je vysledok toho hrania dobre alebo zle :) predpokladam ze antivirak s prednastavenymi nastaveniami ti take veci hlasit nebude.

ntuser.dat je za normálnych okolností súbor so všetkými nastaveniami práve prihláseného užívatela a jeho kopia s príponou .log je kontrolný súbor eventlogu o činnosti práve prihláseného užívatela,za normálnych okolností by sa mal nachádzať v užívatelskej zložke práve prihláseného užívatela,takže sa môže jednať o nejako zamaskovaný malware,pokial je umiestnený mimo svojho originálneho umiestnenia