Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískajúce repráky

Dobry vecer

mam taky problemik

odrazu mi prestali ist repraky, tak som nainstaloval drivery odznovu, lebo uz predtym mi vypisoval chybu a spadol system pri zobrazeni okna o software creative.

no dal som len instalaciu driverov, nie kompletneho softwaru ako predtym ale zvuk uz ide aj ked velmi slabo a len to piska a sušti v repro.Dal som aj Avast, nasiel viruse, cize moze to byt aj tym.
system ma cca 2 roky, doteraz nebol problem.

Jedna sa o W XP
repro Creative 5+1 P580
SB live 5+1 - zvukovka

mam odinstalovat a nainstalovat odznovu zvukovku ale komplet instalaciu?
vcera mi este sli dnes uz vobec a po nainstalovani zakaldnych driverov šuštia a piskaju ale je pocut hudbu

dakujem

U Creative SB se vyplatí pečlivě odinstalovat staré drivery a vše, co se k nim váže.
Takže vlož instalační CD a zvol volbu odinstalovat vše, co je možno.
Před restartem zkontroluj, zda není ve Správci zařízení nějaká zmínka o zvukovce,
případně odeber drivery, ručně smaž příslušnou složku v Program Files atd.
Jednou jsem musel asi 35 minut odstraňovat všechny stopy po zvukovce v registrech ručně,
to byla práce pro vraha. Předtím si stáhni hotfix drivery pro SB 5.1,
po restartu zruš hlášku o novém HW a doufej, že XP si do systému nenabouchá vlastní ovl.
Nainstaluj hotfix drivery, nastav je jak potřebuješ a mělo by to fachat, mi se osvědčily:

36dxkn

Klidně zkus v případě neúspěchu a po důkladném výmazu zmínek o zvukovce kx ovladače, jsou super, akorát si musíš důkladně pohrát s jejich nastavením:

kxdrv3537-full.exe

Tak ked "nasiel viruse" a nikto nevie ake, tak to Win radsej nainstaluj komplet nacisto (WinXP a vsetky ovladace a hlavne si tam daj aspon SP2 nech mas aspon Win firewall, aby to "viruse" mali tazsie).
Chrcanie ak vznika vtedy ked sa dotknes knofliku na hlasitost na reproduktoroch tak to je starym potenciometrom, v tom pripade sa ho dotykat (mierne pootacat) dovtedy kym to pojde normalne, alebo vymenit potenciometer ak sa vyznas do elektroniky alebo ak nie tak repro vyhodit.

Ak tam mas v PC aj nejaky mikrofon skus ho najprv na skusku odpojit z PC, aby sa vylucili spetne vazby.