Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ping bez odozvy

3 PC mám prepojené v sieti cez router.Na každom mám zdielaný priečinok,doteraz s prístupom k nim bez problémov. Ale zrazu sa neviem dostať do tých zdielaných priečinkoch v rámci siete, tak som otestoval ping na IP toho PC, bezvýsledne.Z každého PC sa dá pingnúť len sám seba a router, na tie dalšie 2 sa neviem dostať.Ale navzájom spolupracujú,lebo tá dvojica PC, na ktorých beží pokladničný systém, bez Oracle databázy z centrálneho PC by ani nemala pracovať,ale pracuje bez problémov. Prečo mi potom neide ping, a zdielanie?? Poradte

Tak tam asi niekto nacpal SP2 alebo menil nastavenia firewallu. Vlez na to PC kam sa potrebujes dostat, ovl.panely siete - pravy klik vlastnosti, posl karta a skontrolujes nastavenia FW, ma byt zaskrtnute zdielanie suborov, a ping je tam tiez niekde (tusim s textom echo blabla).
Nie u teba ale na tom PC na ktory sa nevies dostat. Ak na tom PC nie si admin tak zavolaj admina.