Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem SATA hdd - není vidět po instalaci Daemon Tools

zdravím,
dnes som nainstaloval program Daemon Tools,
po reštarte PC mi nabehol iba jeden HDD (systemovy IDE Samsung 160gb).
Druhý HDD (SATA150 Maxtor 200gb, model: 6L200M0) mi system windows XP prof. SP2
nenašiel.
Resp. v BIOSe ten HDD vidím a taktiez aj v spávcovi zariadení je ten HDD vidieť.
Ale v "Tento počítač" ten HDD vôbec nevidím!!!!
Zostava: MB ASUS M2N4-SLI, Case350W, HDD Samsung IDE 160GB + HDD Maxtor 200GB SATA,
1GB RAM,...

Neviem, kde moze byt problem!

Změna předmětu, původně: Problem SATA hdd (host)

Este chcem doplniť, že pred instalaciou programu Daemon Tools fungoval HDD bez problemu, resp.
bolo ho vidiet.
Nie je ho vidieť ani v "Správe diskov" !

Ale ked ho vlozim do externeho sata sufliku pripojeneho cez USB, tak mi ho pekne
načíta a možem s ním pracovať....

nevím jestli je vidět v nouzovém režimu ve správci disků kdejaký disk, jsem líný kvůli tomu restartovat: pokud jo, přiřaď nepotřebným diskům nějaké neotřelé písmeno.

windows mají dementní vlastnost - neumí nalézt volné písmeno ze začátku abecedy. pokud máš úžasný nápad nechat písmenka cd mechanik jak si samy přiřadily ze začátku abecedy, a máš víc logických / šuplíkových / mapovaných síťových disků, windows dojde zhruba po písmenu "g" fantazie a další písmena do konce abecedy si už nevybaví a disk nenamountuje.

zkus přejmenovat písmena cd/dvd někam pryč. zkus zrušit bývalá připojení síťových dosků (v mapovací batce parametr /persistent:no). restaruj.

Milý Maroši, vezmi si z toho ponaučení. Před instalací takovýchto "svinstev", máš vzít GHOST, PM nebo ACRONIS Disk Director, a udělat sobě si zazálohování OS. A pokud tyto prostředky budeš mít v boot verzích, můžeš si dokonce dovolit být takový frajer, že si necháš OS doslova "rozsekat". Opakuje se to tady i na jiných fórech už roky. Před "vošajstlich pokusama" uklidit OS!! Pak si můžeš dokonce dovolit, pokud se budeš pohybovat na potenciálně nebezpečných stránkách, "otevírat" na požádání protistrany (warez a podobné ptákoviny) i firewall. Ale ty ho ani nepoužíváš, co? Tak pak ti není moc pomoci a pohybuj se raději při zemi. Nic ve zlém, tohle pekování přece sneseš, ne?