Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz pro JAVisty

Zdravím, měl bych dotaz co dělám špatně.
Navštívil jsem stránku s JAVA-hrami:

all-rozliseni

Stahnul jsem si z tama první hru (3D High speed) a potom jsem si nainstaloval
Java Virtual machine:
z index.jsp
jre-6u2-windows-i586-p.exe
Stále hlásí po spuštění *.jar souboru toto:

[http://img230.imageshack.us/img230/9049/java1dg4.jp g]

Neví někdo proč ?

Přemýšlel jsem, jak javu obhájit a tady to je:
Mobilni telefony umějící MIDP 1,2 neuměj prakticky nic, některé telefony neumí ani sin/con či desetiná čísla. To se pak blbě spoustí klasické aplikace - proto oddělno. Hračky podporující .NET jsou většinou HW mnohem lepší. A tady java také neni uplně vedle na PDA(prostě ty složitější hračky) jdou s emulatorem spustit i normalně aplikace z PC. Nektere už dokonce umí PC (swing) bez emulatoru. A pak je to taky bez opičáren. Co se týče vytoření jad z jar, to je jen informační soubor, který podle prostředí je bud třeba nebo neni. Za normalnich okolnosti by mel ten emulator spustit jen jar, bez jadu ( to ze to neumi je jina, ale jde to). Takze zadne opicarny, pouze emlulator a virtual machine, VM je nutnost i u .NETu, emulator protoze to bezi na strocjich, ktere neumej nic.

Tak se zase zamyslím já.

Výhody .NET
-Pramení z toho,že pochází od Microsoftu
-Nativní podpora (ve Vistech už není ani potřeba nic doinstalovávat)
-Aplikace pro PDA funguje okamžitě i na PC (opačně to platit nemusí)
-Podpora aplikací .NET je součástí běžné aktualizace pro Windows2000 či XP (starší nevím)

Nevýhody .NET
-Pramení z toho,že pochází od Microsoftu
-Podporovány jsou jen operační systémy od Microsoftu

Výhoda Javy
-Pramení z toho,že nepochází od Microsoftu
-Podpora na různé i neMicrosoftí platformy (Linux atd...)

Nevýhody Javy
-Pramení z toho,že nepochází od Microsoftu
-Pro funkčnost aplikací se musí kdokoliv, kdekoliv jebat s doinstalací čehosi, kdesi
-tenhle tread je živou ukázkou... ]:(
-Slyšel jsem o člověku co si málem prohnal kulku hlavou když měl prezentovat program v Jave u státnic
a nechtělo mu to tam vůbec jít nainstalovat natoš fungovat...

Nechci obhajovat Microsoft, ale s tou technologií .NET udělal opravdu bombu.

:-( Ja tu nechci flamovat ani se nějak hádat. To že je nutná instalce, to souvisí s tim, že to neni od MS. Krom toho aktualizace Javy už je automatické.

Nejvic mi mrzí ten poslední bod :-D. Neb mi čekají také státnice a také prezentace programu psaného v javě. (a to tam mam několik knihoven 3tích stran) a rozhodnš neočekávám, že to přenesu jen ze svého kompu k nim aniž bych to jinde netestoval :-D. I když se řiká mlultiplaformni. Ale to bych si ke statnicim netroufl ani v .NETu či exe delphi..