Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista "zapomněla" na mechaniku

Dobrý den, mám nové PC iQon (intel core duo 3 GHz, 1 GB RAM, W Vista Home Premium), po měsíci provozu se po automatické Vistí aktualizaci a instalaci DosBoxu (běžné freeware) náhle nechce znát k DVD RW mechanice, která předtím běhala normálně. Program hlásí, že ovladač je aktuální a nainstalován správně, restore systému nejde provést (nějaká damage). Z diagnostiky jsem vyčetl, že je pes zakopaný v jakémsi registru. Prosím pěkně, dá se to napravit, aniž by se celé Visty znovu reinstalovaly (z rescue disku D) a, hrozná myšlenka - pomůže vůbec jejich reinstalace? Vřele děkuji za odpověď a posílám ještě výpisy z diagnostiky, snad vám řeknou víc než mně. zdenek.hofmann@seznam.cz.

Hardwarové zařízení nelze spustit, protože konfigurační informace (uložené v registru) jsou neúplné nebo poškozené. (Kód 19) Umístění 0 (Channel 0, Target 0, Lun 0) Nelze načíst software ovladače. Produkt TSSTcorp CD/DVDW SH-S183A ATA Device Potíže Nelze načíst software ovladače.
Popis Software ovladače zařízení byl úspěšně nainstalován, ale software ovladače zjistil problém při pokusu o spuštění zařízení. Kód problému je 19. Podpis problému Název události problému: PnPDeviceProblemCode Architektura x86
Identifikátor GUID třídy instalace: {4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318} Kód problému PnP:00000013 Název ovladače: cdrom.sys
Verze ovladače: 6.0.6000.16386 Datum ovladače: 11-02-2006 Verze operačního systému: 6.0.6000.2.0.0.768.3 ID národního prostředí: 1029
Soubory, které popisují problém: DMIACE1.tmp.log.xml, cdrom.inf
Změna kategorie, původně: SW hádanky (karel)

Zdravím, tak jsem postupoval přesně podle návodu. Odinstalovat šlo, ale při Vyhledat změny hardware se ovladač znovu nainstaloval se stejnou chybovou hláškou a ani restart v nouzovém režimu s návratem poslední funkční konfigurace (jak se doporučuje na zaslané stránce) nic nezměnil.
:-( Prosím, nenapadá vás ještě něco? V nouzovém režimu je i příkaz Změnit adresáře, ale nevím, jestli se to týká registrů. Anebo co třeba odinstalovat ovladač, provést návrat konfigurace v nouzovém režimu, a teprve pak nainstalovat ovladač? Nevím, jsem laik, prosím, pomozte... Z.H.