Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upscaling

Potřeboval bych něco vysvětlit. Když si pořídím TV s full HD, bude tato TV převzorkovávat signál třeba z normálního analogu nebo DVD (MPEG-2).
Předpokládám, že všechny tyto TV to umí, akorát záleží na tom, jak dobře. Proč se pak ale prodávají dvd nebo HD přehrávače, které se chlubí tím, že umí upscaling (na 1080i nebo 1080p). Ta duplicita je zbytečná, ne? A který přístroj vlastně bude převzorkovávat?

Upscale znamená prevzorkovávanie na vyššie rozlíšenie ako má zdroj signálu. Samotné TV toto neumožnujú, potrebuješ nato DVD prehrávač s danou funkciou. Upscaling na 1080i znamená, že trebárs DVD region PAL (rozlíšenie 720x576 pixelov) prekonvertuje na rozlíšenie 1920x1080 interlanced..či jak sa tomu nadáva. Maj však na pämati, že pri takýchto "operáciach" môže dojsť k ráznej deformácii obrazu, pokiaľ váš TV príjmač nemá kvalitné spracovávanie obrazu. Ďalej nato treba prepojenie len káblami, ktoré sú toho upscale schopné, číže žiadne SCARTY a S-VIDEA a podobné šunty. Treba buď cez YUV (komponent) alebo HDMI.

To znamená, že pokud budu přehrávat třeba normální DVD na přehrávači, který nemá upscaling na 1080 (má jen SCART výstup), bude obraz lepší na TV s rozlišením 1366 x 768 než u TV s 1920 x 1080? Nebo jinak - normální digitální TV bude lepší na HD ready než na Full HD? Myslel jsem, že záleží na obvodech v TV, které to vylepšují.