Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem identifikacia / konverzia kodovej stranky

Potreboval by som prekonvertovat znaky v azbuke do inej kodovej stranky, priklad:

zdroj: светло-оранжевый
vysledok: ñâåòëî-îðàíæåâûé

Potreboval by som tento proces zopakovat, tj. z azbuky do tychto znakov ale neviem ako. Skusal som to cez konverziu z windows-1251 na iso8859-15 ale nedosiahol som zelany vysledok.

mno to nepujde - treba windows-1251 nezna azbuku - budes to muset kodovat do unicode
koukni trebas sem http://www.motobit.com/util/charset-codepage-conver sion.asp
hledano na search

edit//spatne cetl 1251 ne jiny cislo :-D mno babo rad ukladat to do unicode - jdu to vyzkouset

edit2// hledal nasel program - bohuzel trialka trial.shtml
vyzkousel jsem to na yandex.ru a tvou pozadovany prevod zvladnul

uchuuu mam to
http://www.lawyerment.com.my/downloads/Education_an d_Science/Languages/D_14668_index.htm
Uni2Me 1.0
Universal code converter supporting Unicode, UTF-8, Arabic, Chinese, Korean and more encodings
---
zvladnul to - dokaze to i davkove ale nez se me to podarilo tak zmenit fonty u obou na times new roman skript cyrilice , from::to ANSI source 1251 target 8859-5 a bylo to

neviem , asi som blby ale nejde mi to .. potrebujem prekonvertovat slovo розовый a ked ho ulozim v notepade tak sa to da len v UTF8, ak to nastavim tak ako pises tak to uplne rozhadze... skusal som vsetky moznosti ale nic normalne mi to nevyhodilo...