Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mokré škrábání omítky?

Ahoj všem,

mám zkušenost s klasickým, suchým škrábáním omítky před líčením. Doslechl jsem se, že je lepší škrábat omítku namokro. Jedná se o vnitřní prostory bytu.

Jak postupovat při namáčení omítky? Nějakým rozprašovačem? Jak dlouho nechat omítku namočenou, než začnu škrábat? Můžu něco pokazit?

Pavel

Hodně záleží na typu malby, kterou chceš odstranit a na množství vrstev starých nátěrů. Na praskliny a dírky se nám doma nejvíce osvědčila sádrokartonářská stěrka Rigips nebo Knauf- praskliny se neobnovují a stěrka se velmi dobře brousí sádrokartonářským brusem s kovovou síťkou. Větší díry se stěrkou zaplní, po čase se stěrka trochu zatáhne při vysychání pod povrch a pak se to další vrstvou stěrky dorovná. Sádru nedoporučuji.

P.S.: mě čeká malování příští rok v létě - děti si aktuálně dělají ze zdí malířská plátna.

Sto tisíc modrých sluncí
Jan Spálený/Jan Krůta

Rf: Sto tisíc modrých sluncí,
sto tisíc modrých sluncí,
sto tisíc modrých sluncí

1.Krásnej chlap s chytrou manželkou měli nový bydlení.
Tři navoněný pokoje, předsíň s ústředním topením.

2. Konečně zavlád pořádek, konečně ztichly hádky,
najednou plno lásky, večery byly krátký.

3. Nedávno zrovna o svátcích, pán vyřizoval poštu,
paní skládala pasiáns vedle sklenice moštu.

4. Z ložnice vběhlo dítě, nemělo žádný stání,
táhlo je lačně za sebou, zvalo je modrou dlaní.

5. V posteli kousek křídy, co upustil tam človíček
a po zdech čistých bílých sto tisíc modrejch sluníček.

Rf: Sto tisíc modrých sluncí...

Seřezali dítě jak malýho pejska,
na obojek půjde, maminka si stejská

Seřezali dítě místo milování
Do kbelíku smyli slunce modrou dlaní.

Rf: Sto tisíc modrých sluncí...