Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání systému při zátěži

Dobrý den,

když si na počítači spustím nějakou, i starší, 3D hru (někdy i 2D), počítač dříve nebo později zamrzne. Mám ATI Saphire Radeon X1300Pro 256 MB, prcesor Athlon 3000+, 2048MB RAM a HDD WesternDigital Caviar 250GB. Karta se dříve poměrně přehřívala (až 90 stupňů) nyní AtiTool zobrazuje teploty maximálně do 75 stupňů. Problém se občas vyskytl i při přehrávání videa. Používám systém Windows XP profi. Kartu sem zkoušel v jiném počítači a tam se problém nevyskytl. Je možné, že by problém pocházel například od zdroje(instalován Eurcase 300W)? Děkuji za každou odpověď

Ano, zdroj by mohl být ona žába na prameni. Při hraní totiž dochází k zásadnímu zvýšení odběru jak grafiky, tak CPU, a to může mít za následek u velmi vytížených či starších neznačkových zdrojů nestabilitu.

Zkus si vypůjčit/koupit jiný značkový zdroj s alespoň 350W (Fortron, Chieftec jsou relativně kvalitní a levné). Eurocase se pro dnešní PC už moc nehodí.