Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde DVD

Poradí mi někdo prosím? Před časem mi přestala dvd vypalovačka přehrávat dvd, ale cd rom přehraje.Dvd přehraje pouze po restartování počítače a když disk vysunu a potom ho znovu zasunu vypalovačka nereaguje.Tak nevím jestli je to vypalovačkou a nebo někde ovladačích.Děkuji

Co myslis tym prehravanim? Prehravanie filmu alebo co? Ked sa pozries na to DVD prieskumnikom, vidis tam nejake subory? Najlepsie by bolo skusit to tak ze sa nabootuje nejake live-CD napr. bartPE alebo live linux, aby sa vylucil vplyv SW. Inac skor to vyzera na HW zalezitost (vadna mechanika) ale nie je to 100% iste moze ti to ovplyvnovat nejaky SW (vir, rootkit, apod) takze by bolo dobre pred vyhodenim/reklamaciou mechaniky najprv skusit nabootovat nejaky na 100% cisty OS, ako som pisal.

A mechanika to DVD vobec roztoci ked ho vysunies a zasunies? Vydava nejake zvuky? (akokeby hladal stopu?) Dlhsie ako normalne? Ak ano tak je vadna mechanika, najistejsi test na to ci je to SW alebo HW ale je ako som pisal nabootovat cisty OS (alebo nainstalovat cisty OS na cvicny disk/diskovy oddiel). S mechanikou maximalne co mozes robit je vycistit cocku.
Vtedy ked to prestalo fungovat neflashoval si do mechaniky nahodou nejaky iny firmware?

Mechanika se normálně roztočí a potom vypne,zvuky vydává taky normálni jako když ho načítá , akorát když se dá do plnejch otáček tak vypne, ale divný je ,že po restatování počítače funguje normálně do tý doby než ho vysunu a dám tam jiný dvd disk tak nic .A cd romy přehrává normálně. Mám tu vypalovčku už dva roky a nikdy s ní nebyl problém a moc jsem jí netýral , protože mám ještě cd rom mechaniku tak děti hry hrají jen na ní.