Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zazalohovat emailovu schranku

Mam takyto problem.
Mame vo firme jednu emailovu adresu, mejly z ktorej su dostupne z niekolkych roznych PC na roznych miestach. Na pristup do schranky pouzivame na vsetkych pocitacoch IMAP, cize emaily su stale len na mailovom servri. V poslednych par dnoch vsak nastali s danou schrankou iste problemy a podla vyjadrenia supportu servera, kde sa nachadza dana emailova schranka doslo k poruseniu tejto schranky a schranku je nutne zazalohovat, zmazat a az potom moze na strane servera dojst k odstraneniu chyby ( a my po jej odstraneni mozme schranku opat vytvorit). Poradi niekto, ako previest zalohovanie? A ako potom tuto zalohu rozdistribuovat na vsetky miesta, kde sa dana schranka vyuziva, tak, aby vsetci ktori ju pouzivaju mali pristup ku vsetkym emailom ktore boli a su v danej emailovej schranke? Vdaka.

Zazalohovat schranku, ktera je na serveru (pokud je tam Linux) znamena zkopirovat obsah adresare na serveru. Pises, ze na server nemas pristup = mas smulu a musis rict nekomu, kdo pristup ma = support serveru. Nevim, kdo jiny by mel schranku zazalohovat.

Dalsi moznost je nastavit postovni programy tak, aby si postu stahli pres POP3 s tim, ze zpravy zanechaji na serveru. Ale pak bys je nedostal zpet do schranky...

No skopirovat obsah stranky neide, pretoze obsah je (podla vyjadrenia supportu) poruseny. Dokonca je poruseny aj BACKUP ktory maju spraveny (pravdepodobne maju zalohu z casu, ked uz bol dany mailbox poskodeny, ale mozne je aj to ze nemaju nic a len sa vyhovaraju ze BACKUP nie je v poriadku). Dalsi problem je to, ze sa maily nedaju oznacit ako neprecitane a teda nemozem vsetky stiahnut cez POP3, lebo POP3 mi stiahne iba neprecitane mejly (cize len par poslednych mejlov ktore su oznacene ako neprecitane). Momentalne mozem mejly v mailboxe citat, mozem ich prijmat, mozem posielat. Nemozem ale mejly mazat, nemozem email oznacit ako neprecitany (ak je precitany), nemozem ho oznacit ako neprecitany (ak je precitany). Mohol by som ich sice forwardnut do ineho mailboxu, ale je ich straaaasne vela :-/