Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jumper na HDD SATA2 ..

chtel bych se zeptat mám na svém HDD 400 GB SATA2 jumper ,, mám to správně zapojené když jsem ten jumper dal pryč a na hdd je napsano ze to jede na 3 gb/S ??.. desku mam samostrejme SATA2 ..

Ten jumper může být strčený v různých pozicích a od výroby je zastrčenej tak že je neaktivní a nemusí se do něj rýpat. Zastrčením se aktivuje SATA-150 (sata1). Nevím kde byl strčenej tak nevím jestli je to teď dobře.

a na hdd je napsano ze to jede na 3 gb/S

Fakt? To má ten HDD nějaký LCD displej? :-)

Spíš na HDD bývá napsáno, co znamenají různé pozice jumperu. Takže doporučuju přečíst. Nejlepší je dát jumper pryč a pak se začít shánět, jestli je to tak dobře...