Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upravit TV kartu pro DK zvuk?

Ahoj, dostala se mi do rukou externí TV karta Hauppauge WinTV USB (typ 40204), která je bohužel pouze PAL BG, tzn. české stanice jsou bez zvuku. Slovenské jedou se zvukem. Přepnout se to nikde nedá. Někde jsem viděl takový udělátko, který se připojilo někam v tuneru nebo mezifrekvenci, byl tam 6,5MHz filtr a pár součástek, ale zaboha si nevzpomenu, kde to bylo. Poradí někdo? Dík.

PAL BG není to samý co PAL DK, slovenské stanice vysílají v PAL BG (u těch mi zvuk jede), české stanice v PAL DK (u těch mi zvuk nejede). Ta karta umí bohužel jen PAL BG a je to i na ní napsané. Takže nepomůže ani přepnout na Dánsko, Rusko nebo Polsko. Prostě to má v sobě natvrdo zadrátovaný. Ano, souhlasím s tím, že dnes snad každá karta umí multinormu, bohužel tohle je nějaká stará mrcha, která to neumí. Dostal jsem to od kamošky s tím, ať jí to rozchodím na notebooku, zadrbal jsem se s tím docela dlouho, než mě napadlo pořádně přečíst, co je napsané na typovým štítku.