Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sítový zdroj a regulace otáček

Mám motor ze stěrače spojený se šnekovým převodem., napětí 12V, jaký mam koupit siťový zdroj 230 V výstup 12 V stejnosměrný proud,
Jaký mám koupit regulátor otáček? Elektrice vůbec nerozumím. Je možno uvedené díly koupit na běžném trhu
za přijatelnou cenu?
Jaké je uspořádání komponet? regulator- siťový napajec- motor nebo síťový napaječ- regulator otaček- motor?

Chci postavit gril.
Děkuji za radu.

Pokud s tím nebudeš točit celý prase, tak je stěračovej motorek se šnekem v pohodě, podle mejch zkušeností má větší sílu i životnost než běžně nabízený fabrický řešení. Na čtyři kuřata se ani nezapotí. Pro napájení stačí starej počítačovej zdroj, ale lepší je stará autobaterie (třeba i s nějakým sesypaným článkem), pak nemusíš tahat žádný šňůry. Regulaci otáček jsem pro rožeň nikdy nepotřeboval.