Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pripojenie internetu na 2 PC a bezdrotovo na NB

Dobry den,
mam wi-fi internet momentalne pripojeny na 2PC cez switch, kazdy z tychto PC ma pridelenu svoju IP (neverejnu). Chcel by som pripojit k internetu este aj notebook, ale bezdrotovo. Tento notebook by mal zdielat IP adresu jedneho zo spominanych PC (moj ISP by s tym podla informacii nemal mat prioblem. Ako nad tym rozmyslam, ked budem mat router, tak by mi vlastne mala stacit uz len 1 IP adresa.). Viem, ze podobne problemy sa tu uz riesili, ale radsej sa chcem este uistit, ci som to pochopil spravne. Potrebujem wireless router, do ktoreho pripojim kabel od klienta, spominane 2 PC pomocou kabla a router by zaroven mal vysielat signal pre NB, do ktoreho musim kupit este wi-fi klientsky adapter. Uvazujem spravne?
Mohli by ste mi pripadne poradit aj nejaky vhodny typ routra a spominaneho adaptera, aby som nekupil nejaky nekvalitny, kedze sa v tychto znackach moc neorientujem?
Notebook mam HP Pavilion dv6670 (bez PCMCIA slotu).
Dakujem.

Ano vnimas to spravne.
Osobne odporucam tento kus: http://eshop.n4all.net/product_info.php?cPath=3_12& products_id=59&language=Sk&osCsid=c45d4c4e01fed8e0 6 28a051b9b94348d
NB pokial nema intergovanu wifi kartu potrebuje pridavnu bud v podobe usb adaptera alebo karty do pcmcia, pripadne card express slotu. O kvalite usb adapterov mam trosku pochybnosti, osobne nepouzivam. Na domace pouzitie by vsak mali byt ok.

Ta cena routra je pomerne nizka, co som pozeral ostatne znacky a e-shopy tak to bolo vzdy nad 1000 Sk, ale ked vravis, ze s nim mas osobne skusenosti, tak je to hadam OK.
Pridavne karty som pozeral len tak zbezne, ale vzdy som natrafil len na PCMCIA (moj NB ho nema) alebo USB. To sa do Express card tak tazko zhanaju? Chcem to na pouzitie len v ramci domu, tak prinajhorsom by som zobral aj USB.

K cene routra...nie vzdy to co je lacne je aj zle. Predal som snad 50ks a reklamacie 0. Na sieti ich pouzivam sice len vynimocne ale tam kde su sa spravaju ako ine znacky.
Express card je novsi slot ako pcmcia a karty donho sa zhanaju este pomerne tazko. USB zober prve co ti pride po ruku tam nemas co velmi vymyslat.

Ako sa tak detailne na svoj novy NB pozeram, zistujem, ze ma wi-fi kartu integrovanu, vid specifikaciu napriklad tu: http://www.predajpc.com/notebook/product_info.php/i nfo/p13879_Hp%20Pavilion%20DV6670%20/%20DV6670ec%20(n%C3%A1hrada%20za%20DV6580).html
Zbytocne som tu teda riesil USB adapter, prakticky mi staci len ten router.
Este sa spytam, ci nema niekto skusenosti s integrovanymi wi-fi kartami co sa tyka napriklad dosahu v ramci vnutornych priestorov. Viem, ze to bude u kazdeho vyrobcu rozne, ale tak priemerne kolko metrov maju dosah?

Dom je postaveny tusim zo skvarobetonovych tvarnic - 40cm, je to riesene tak, ze okrem obvodovych murov je aj jedna priecka z tychto tvarnic, ostatne priecky su z tehly 15cm
Maximalne "zatazkavajuci" prenos by bol asi na vzdialenost cca 15m cez 1 spominanu 40cm hrubu stenu a cez tie 2 15cm priecky. To uz je asi o skusani, predpokladam, ze to aj tak budem maximalne pouzivat vo vedlajsej izbe, cez 1 40cm priecku, to by malo fungovat.
Myslim, ze som sa potrebne uz dozvedel, mozete teda pomaly oznacit za vyriesene.
Dakujem.