Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jebala Maluna?

Mělo by to být Jebala Maluna nebo Jebala Miluna, možná Jebala Meluna,
zkrátka je to název písničky v romštině (předpokládám) a název skupiny
začíná naprosto určitě na "Č" a je jednoslovný. Viděl jsem ten videoklip
na ČT2 v nějakém videobloku. Zpěvák byl tlustý týpek přes 40 roků a stál
na pódiu jako tvrdé Y, ovšem vypalovačka to byla super.
V Googlu jsem za 3/4 hodiny nenašel nic. "Jebala" je dobře určitě, :))
ale druhé slovo asi bude špatně. Tož kdybyste znali název nebo skupinu,
tak to bych uvítal.

Čankišou a není to romština, nýbrž smyšlený jazyk lidu čanki. Zpěvák se jmenuje Karel Heřman. Asi před měsícem s ním byl rozhovor v reflexu. Písnička se jmenuje Jeba Ma Miluna.
Čankišou jsou super, je to kapela na paření...

//Edit: koukám, že JoDiK je má rád taky :-), jsem odpovídal, aniž bych si něco přečetl z odpovědí, no

diky moc za tip :-) uz mam objednanou jejich diskografii :-D
pro zastance piratstvi: kdyz tri CD dobre muziky stoji pet stovek, tak si je bez problemu koupim ;-)

Nevím nevím... na jednu stranu se to dá za 499+60,-Kč koupit a čekat na balíček... a pak běžet na poštu pro nepraktická CD, která se stejně musí naripovat. Anebo pětkrát kliknout - a do deseti minut mít v pc celou diskografii v 320kbps (teď prakticky vyzkoušeno).
Kdyby to dali na web s možností online platby a stažení, udělali by líp.

Nechci podporovat zlodějnu (koneckonců taky mi pár desek vyšlo a příjem z nich byl na prodeji závislý), ale epocha vydělávání na prodeji zastaralých nosičů je podle mého názoru dávno pryč.

Taky to hned naripuju :-) Ale precijen, i kdyz 320 uz je dobra kvalita, tak CD ma na vic, pokud se dobre udela, nez mp3.
PS: ty hrajes nebo zpivas?

500 za 3cd je de facto zadarmo, ono taky ostatně kdo by to tady v Čechách za víc peněz doopravdy koupil, a ještě když jde o nějaké čankišou. CD se tady v Česku kupují jen v případě, že jde o podporu kapely fanoušky, nebo jde o vánoční dárek pro rodinu /takže všichni ti Gottové a Evové a Baškové a Kabáti a divocí Billové, jinak se krade (a přiznám se že opravdu kupuju CD jen když chci podpořit začínající kapelu pro kterou je to CD první.)

No a vinyly, ty se kupují v drtivé většině na parádu, to je o něčem jiném...

Edit: samozřejmě ne Baškové ale Vaškové :-)

Hlavni proud nepodporuju, protoze ho z mych znamych ci pribuznych neposloucha. Pohybuju se mezi lidickama, kteri maji radi kvalitni muziku, vetsinou "alternativni" a radi objevuji nove veci, bracha posloucha DJske sety, a tatik vaznou hudbu ( tu mam tez rad, ale ta na jakykoli digitalni nosic nepatri ). A tohle se mi libi, tak proc bych za to par korun nedal :-)

Ale jo, to je v pořádku mluvil jsem o většině případů, nemůžeš to vztahovat na každého...

Většina "alternativní" pseudointelektuální mládeže do které by mne taky leckdo mohl zařadit hudbu z té větší části stahuje, zkus si udržet přehled v aktuální hudbě když jde o minimálně desítky pro daný proud významných kapel tak, že si všechno z toho koupíš...

Tím nechci nic a nikoho omlouvat, jen konstatuji fakt. IMHO hlavním kupcem médií jsou právě posluchači toho "hlavního proudu" jak říkáš, i když co je mainstream a co není je jen otázka úhlu pohledu (a pak několik zapřísáhlých sběratelů kteří musí mít fyzicky co nejvíce desek). Minimálně v Česku určitě, stačí se podívat na jaký odpad se orientují velká česká hudební vydavatelství.

No a vinyly, ty se kupují v drtivé většině na parádu, to je o něčem jiném...

Někdo pro parádu, někdo se tím žíví (ne kupováním, ale jejich přehráváním...:))), tak daleko sice ještě nějsem a myslím, že asi nikdy nebudu ovšem velmi by se mi to líbilo..:-)

Tipnul bych si, že za pár let se muzika tímhle způsobem prostě prodávat nebude. Šoubyznys musí najít jiný způsob výdělku než prodej nosičů - a myslím, že ani online prodej nahrávek dlouhodobě nevydrží (ani kdyby všechno nabízeli taky ve FLACu).
Možná zůstane prodej vinylů, dokud je DJové budou z nějakého důvodu potřebovat na pouštění.
Ale celkově: trh s hudebníma nahrávkama se už spoustu let hroutí. Je to logické a vyplývá to z velkých změn, které se kolem nás v poslední době staly. Žádné DRM ani policejní razie s tím nic nenadělají. A možná to není žádná škoda... však i dokud ten trh fungoval, tak z výdělku za prodej desky dostali "umělci" obvykle jenom zlomek.

Připadá mi celkem správné, že předražená CDčka časem zmizí. Už teď je lidi kupujou hlavně ze setrvačnosti.

EDIT: no vida, tady si někdo myslí totéž: a-hudba-bude-zadarmo