Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jebala Maluna?

Mělo by to být Jebala Maluna nebo Jebala Miluna, možná Jebala Meluna,
zkrátka je to název písničky v romštině (předpokládám) a název skupiny
začíná naprosto určitě na "Č" a je jednoslovný. Viděl jsem ten videoklip
na ČT2 v nějakém videobloku. Zpěvák byl tlustý týpek přes 40 roků a stál
na pódiu jako tvrdé Y, ovšem vypalovačka to byla super.
V Googlu jsem za 3/4 hodiny nenašel nic. "Jebala" je dobře určitě, :))
ale druhé slovo asi bude špatně. Tož kdybyste znali název nebo skupinu,
tak to bych uvítal.

Čankišou a není to romština, nýbrž smyšlený jazyk lidu čanki. Zpěvák se jmenuje Karel Heřman. Asi před měsícem s ním byl rozhovor v reflexu. Písnička se jmenuje Jeba Ma Miluna.
Čankišou jsou super, je to kapela na paření...

//Edit: koukám, že JoDiK je má rád taky :-), jsem odpovídal, aniž bych si něco přečetl z odpovědí, no

Nevím nevím... na jednu stranu se to dá za 499+60,-Kč koupit a čekat na balíček... a pak běžet na poštu pro nepraktická CD, která se stejně musí naripovat. Anebo pětkrát kliknout - a do deseti minut mít v pc celou diskografii v 320kbps (teď prakticky vyzkoušeno).
Kdyby to dali na web s možností online platby a stažení, udělali by líp.

Nechci podporovat zlodějnu (koneckonců taky mi pár desek vyšlo a příjem z nich byl na prodeji závislý), ale epocha vydělávání na prodeji zastaralých nosičů je podle mého názoru dávno pryč.

500 za 3cd je de facto zadarmo, ono taky ostatně kdo by to tady v Čechách za víc peněz doopravdy koupil, a ještě když jde o nějaké čankišou. CD se tady v Česku kupují jen v případě, že jde o podporu kapely fanoušky, nebo jde o vánoční dárek pro rodinu /takže všichni ti Gottové a Evové a Baškové a Kabáti a divocí Billové, jinak se krade (a přiznám se že opravdu kupuju CD jen když chci podpořit začínající kapelu pro kterou je to CD první.)

No a vinyly, ty se kupují v drtivé většině na parádu, to je o něčem jiném...

Edit: samozřejmě ne Baškové ale Vaškové :-)

Hlavni proud nepodporuju, protoze ho z mych znamych ci pribuznych neposloucha. Pohybuju se mezi lidickama, kteri maji radi kvalitni muziku, vetsinou "alternativni" a radi objevuji nove veci, bracha posloucha DJske sety, a tatik vaznou hudbu ( tu mam tez rad, ale ta na jakykoli digitalni nosic nepatri ). A tohle se mi libi, tak proc bych za to par korun nedal :-)

Ale jo, to je v pořádku mluvil jsem o většině případů, nemůžeš to vztahovat na každého...

Většina "alternativní" pseudointelektuální mládeže do které by mne taky leckdo mohl zařadit hudbu z té větší části stahuje, zkus si udržet přehled v aktuální hudbě když jde o minimálně desítky pro daný proud významných kapel tak, že si všechno z toho koupíš...

Tím nechci nic a nikoho omlouvat, jen konstatuji fakt. IMHO hlavním kupcem médií jsou právě posluchači toho "hlavního proudu" jak říkáš, i když co je mainstream a co není je jen otázka úhlu pohledu (a pak několik zapřísáhlých sběratelů kteří musí mít fyzicky co nejvíce desek). Minimálně v Česku určitě, stačí se podívat na jaký odpad se orientují velká česká hudební vydavatelství.

Tipnul bych si, že za pár let se muzika tímhle způsobem prostě prodávat nebude. Šoubyznys musí najít jiný způsob výdělku než prodej nosičů - a myslím, že ani online prodej nahrávek dlouhodobě nevydrží (ani kdyby všechno nabízeli taky ve FLACu).
Možná zůstane prodej vinylů, dokud je DJové budou z nějakého důvodu potřebovat na pouštění.
Ale celkově: trh s hudebníma nahrávkama se už spoustu let hroutí. Je to logické a vyplývá to z velkých změn, které se kolem nás v poslední době staly. Žádné DRM ani policejní razie s tím nic nenadělají. A možná to není žádná škoda... však i dokud ten trh fungoval, tak z výdělku za prodej desky dostali "umělci" obvykle jenom zlomek.

Připadá mi celkem správné, že předražená CDčka časem zmizí. Už teď je lidi kupujou hlavně ze setrvačnosti.

EDIT: no vida, tady si někdo myslí totéž: a-hudba-bude-zadarmo