Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Místo souborů znaky

Ahoj, prosím o radu:
Vymeňoval jsem disky a když jsem je pak vrátil zpět, tak na tom jednom disku nejsou vůbec data, ale jen soubory bez přípon, různě velké a v jejich názvech jsou nesmyslné znaky.
Nevíte někdo co s tím?
Díky

Mám Windows XP a systém souborů byl FAT32.. prostě jsem ten disk vrátil na svoje místo a když jsem spustil počítač, tak sice na disku je zabraný stejný místo, ale soubory nikde.. respektive tam jsou soubory, ale s divnými znaky v názvu a je jich tam několik...

vezmu to od zacatku... mam v kompu suplik, kde byl disk 80GB, na kterym jsem mela data a mam jeste jeden disk (120GB) v prenosnem boxu, ale mam jen USB 1.0 a chtel jsem prejit z 80GB disku na 120GB, tj. prekopirovat data, takze jsem dal 120GB disk do supliku a 80GB disk normalne zapojil pres ksandy... ale kdyz jsem spustil pocitac a nabehly widle, tak 80GB disko to sice videlo, ale jenom v tomhle hroznym stavu... a ten 120GB disk to nevidelo vubec... mam takovy podezreni, ze tenhle komp to nevidi, protoze uz i na 80GB disk se musel volat nekdo z fimy, aby prenastavil BIOS ci co... a ted navic po restartu pocitace se do toho napletli windows a udelaly na tom disku nejaky ty soubory, co maj priponu .chk... nedalo by se to z toho nejak obnovit?

no to su napady vytahovat disk z USB suflika a davat bez formatovania na ata.
Subory s priponou .chk vznikaju po kontrole disku scandiskom ale to si nemala spustat, teraz uz po tej "kontrole" sa mozes s datami asi rozlucit. Aky tam mas vobec Windows?
Ked ti nabehli widle tak z ktoreho disku ked ani jeden nebol vidiet normalne ?
Disk 80GB mas nazad v sufliku? Disk 120GB je odpojeny?
Daj vsetko nazad presne tak ako to bolo a prezri si disk ze co tam na nom este ostalo. Skus programy na obnovu dat napr. getdataback, na ten disk nic nezapisovat.
Prepojky na disku si nemenila?