Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s routrom msi rg60se

Zdravim.
Pouzivam kablove pripojenie s routrom MSI RG60SE a priblizne 2 krat za den ma to odpoji
a hlasi PRIPOJENIE JE OBMEDZENE.ALEBO NECINNE.Vzdy musim resetnut router a zase to nejaku chvilu ide.
Nema niekto podobny problem,resp vie poradit?
Vdaka...

Vyhni sa znacke MSI pri sietovych veciach (hlavne wifi). MSI robi dobre dosky alebo grafiky, ale urcite nie sietarinu.
Jedina sanca je na stranke vyrobcu a to stiahnutie novsieho firmware. Pre buducnost pouzivaj overene znacky Zyxel alebo SMC. Pre domace pouzitie, sa mi osvedcili aj blackboxy ako nenarocne zariadenia. AK ti ide o priepustnost jednu z najvyssich dosahuju ovislinky (az 80Mb). Vacsina SOHO routerov ma priepustnost 10-20Mb.

Normalne prezen nejaky http alebo ftp file z 2 pc z ktorych jeden bude zapojeny do lan a druhy do wan rozhrania. Toto je vsak jednoduchy test, pretoze realne vysledky byvaju nizsie.
Samozrejme existuju ak "simulatory", ktore simuluju realny traffic, cize vytvaraju tisice packetov roznych protokolov. Realnu prevadzku vsak tazko simulovat. Vela routrov ide do kolien prave pri realnom trafficu.
Konkretne udaje mam od znamych a z testov, ktore som robil davnejsie vo firmach ked sme testovali "co to da".

aha tak pres stahovaci servery jedu papirove normalni rychlosti a stabilne
no ja spis chtel vyzkouset tu druhou cast o ktery pises- test ohne ,zkusim pomoci p2p

emule
torrent
dc++ (asi sabbabu ten to umi)
u vsech zapnout kademlii (pootevrenych spojeni cca 100-200,celkove na plnej down/up)
--
treba u tohoto mam vyzkouseno ze kleknou GUI aplikacnich firewallu ktery zobrazuji traffic-nezvladnou ten frmol.

U vsetkych routrov ktore maju zvladat vysoku zataz treba vypnut vsetky blbosti typu qos, firewalls, ratanie dat, kreslenie trafficu a pod. Ich salbinou je totizto vypocetny vykon procesora (pripadne mala ramka) a preto ich taketo blbosticky zbytocne zatazuju.
Napr ja mam overene, ze dsl routre od smc zvladaju zataz niekolko desiatok userov (testovane dokonca na takmer sto useroch) uplne v pohode. Ine routre by uz davno plakali.

Doma pouzivam msi rg60se. Bez vacsich problemov. Nemam na to ziadne specialne naroky a fici to, neodpaja to. Zakladom je update firmware, ktory vychyta muchy. SMC tiez nie je zle, ale napr. v robote mam jeden smc router a ten ma problem, ked po sieti behaju pakety s upnp requestami, vtedy jednoducho lahne, wifi a wan nejde, iba switchuje. Nepomohol ani update firmware... :( Vsetko to ide asi od modelu k modelu.

http://www.stromecek.cz/pocitacove-komponenty/sitov e-prvky/wlan/index.php?op=detail&zid=19726

- jednoduchý upgrade: možnost provést upgrade přes WEB-based rozhraní nebo přes MSI software

Balení obsahuje:
- RG60SE
- anténa 2dBi (konektor SMA-reverzní)
- napájecí adaptér 220V --> 9V/800mA (7.2VA)
- CD s ovladači a SW

- multijazyčný manuál (vč. češtiny a slovenštiny)

----
nerikej ze to tam nikde nepisou?

Myslim ze sa mylis,potrebujem stiahnut niekde subor a vlozit ho cez webrozhranie....
tu je popis ako na to od vyrobcu,takze potrebujem ten subor niekde najst a stiahnut.

Firmware Upgrade Help

You can find the latest version firmware at the MSI website and it can be downloaded free. It is not necessary to download a more recent version firmware, unless that version has a new feature that you want to use.

File - Enter the downloaded file name.

Kazdy vyrobca umiestnuje tieto veci inde. Na stranke vyrobcu skus sekciu download alebo support. Ak sa jedna o vyrobok, co uz nema v ponuke musis hladat v jeho archivoch. Mozno pomoze google.
Ano naozaj potrebujes najprv stiahnut k sebe na pc ten firmware a az potom ho cez web rozhranie uploadnut do routra.

Mam moznost kupit tento router, tak ho prave testujem, potrebujem ho na prepojenie 2 PC a NB, vid moj nedavny thread: http://pc.poradna.net/question/view/160733-pripojen ie-internetu-na-2-pc-a-bezdrotovo-na-nb Tak som skusil tiez vyhladavat a nic som nenasiel. Aku tam mas verziu firmware? Ja mam 3.5.3 Build 070416 Rel.38958n. Zatial funguje bez problemov, ale mam ho len druhy den, no ako vidim este jeho kupu zvazim.

ten link na stiahnutie hadze nejaku chybu (Upnito Security: Invalid HTTP referer. Viac informacii o tejto chybe najdete v tomto clanku)

a kde inde sa da ten firmware zohnat, lebo na nemeckej stranke MSI ziadny firmware na stiahnutie nieje, a podla inych jazykovych verzii ten router ani neexistuje...