Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy komprese videa z DVD na HDD

Zdravím, mám problém ohledně komprese videa z DVD na HDD. Mám procesor Intel Celeron R 2.26 Ghz, HDD IDE ATA 100. Už jsem zkoušel tři různé dvd-rom ale výsledek byl pokaždé stejný, vždy mě trvá komprese třeba i 2 hodiny. Viry v pc nemám, mwav byl taky v pořádku.
Používám WinXP. Chci se zeptat je možné aby to dělal ten procesor, jako že na to prostě nestačí ? Díky za odpověď.

Záleží na vyladění výkonu PC, nejvíc na procesoru. Pak na tom, v jakým programu kóduješ, jaký máš nastavení, jakej kodek, délka videa, 1 nebo 2 průchody atd. Já mám podstatně výkonnější procesor a převod filmu trvá na dva průchody cca 2x délka filmu, i víc.

Ano, je to normální.

Pavel

Jedná se o program Shrink, takže se ani nejedná o převod do divX. Normálně na jiném pc to samé dvd trvá cca 30 minut. Nejenže to trvá cca 2 hodiny ale zároveň to padá, tzn. komprese vůbec nedojede. Vlastně se nejedná o mé pc, ale o pc znamého, zatím mám celkem kusé informace. Jen vím že viry tam nemá, že má tento procesor, že už reklamaval dvd-rom.
Používá WinXP + aktualizace. Vypalování dvd je v pořádku, to trvá jak má. Kde může být problém ?

Pro kompresi videa je nejdulezitejsi vypocetni vykon procesoru. Celeron bude pri teto cinnosti nekolikanasobne pomalejsi nez plnohodnotny procesor. Takze odpoved zni: ano je velmi pravdepodobne, ze vykon procesoru je nedostatecny. Nasteveni DMA disku by se pri kompresi neprojevilo, protoze disk i v rezimu PIO bude rychlejsi nezli vypocet. Navic rezim PIO by se zasadne projevil pri vypalovani (ktere funguje normalne).