Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimní pneu

Zdravim, zima prichazi a me letni pneu na nissanku (185/65/15) uz to proste nezvladaji.
Zajiste je tu dost ridicu a urcite jste kupovali zimni obuti pro svoje milacky.

Pro jakou znacku jste se rozhodli a kde ste kupovali? (doporuceni vhodneho shopu)
Je dobre kupovat k zimnim pneu rovnou i disky?

Na zimu používám Barum Polaris 2 (185/60 R14), koupil jsem je jako jeté jednu zimu, s disky. Myslím že je lepší mít je i s disky, neboť přehození sady lze zvládnout svépomocí a nečekat někde půl dne v pneuservisu kam se nahrne kvanta řidičů po prvním sněhu. Je faktem že letní gumy přestávají zvládat, mám Barum Bravura (vzorek cca 2 - 3 mm) a není už to to pravé ořechové...

Gumy určitě i s diskama (disky). Mám na zimu obyčejné plecháče za pár stovek. Vrátí se to v svépomocném přezouvání. Jednou za dva až tři roky je ale nechám vyměnit v servisu (kvůlivá kontrole vyvážení).
Na druhou stranu je fakt že moc dlouhé štreky nenajezdím (cca 40 km denně).

Já bych k té svépomocné výměně ještě přidal, že když jsou na dalších discích, neničí se pneumatiky přezouváním.
I když jsou na to dobré stroje, přeci jen se to minimálně vytahá. Nehledě na to, že kolikrát stačí malé poškození a třeba z bezdušovky je dušovka.

Ja sa rozhodujem podla testov na www.adac.de (Tests - reifen - winterreifen, tam si klikni na pribliznu velkost ktoru potrebujes a potom na "Alle teste im Überblick: Tabelle"

Rozhodol som sa davnejsie pre 205/55 R16H Continental Winter contact TS810, su celkom dobre, planujem skusit Michelin Primacy Alpin PA3 ale asi az o rok, teraz nejak nie su prachy :)
Hlavne kupovat nove (ptz. zimne pneu nad 5rokov stracaju vlastnosti a hlbka dezenu u zimnych je dobre ak je nad 4mm, v rakusku to je u zimnych uz povinnost ak je sneh) a pozor aj na rychlostny index, aj ked u zimnych nemusi byt dodrzany ten co je v technicaku podla max. rychlsti, ale lepsie ked dodrzany je :) http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/reifentes ts/Vindex.htm

P.S. samozrejme lepsie je s diskami. Ak by si to mal bez diskov tak neustale prezuvanie skodi aj diskom aj pneu a je zbytocne problematicke..

Rozhodně pořídit si druhou sadu disků, už kvůli ceně. Z vrakoviště seženeš disky po 500Kč a i levněji za kus.
Přezutí tě vyjde okolo 500Kč.
Za 4 roky to máš zpátky.

Já jsem si před pár lety koupil Barum Polaris a zatím jsem si nemohl stěžovat. Je fakt, že toho tolik nenajezdím.

Ono to staci. Polaris je porad X-krat lepsi nez jakakoliv letni pneu. Tim nerikam, ze jsou Polaris spatne. Jen ze je dost lepsich.
Auto kterym jezdim ma taky Polaris, abyste si nemysleli, ze tu zamerne hanim neco, co bych si nikdy nekoupil:-)

přesně tak. Taky aktuálně dojíždím Polarisky. Vydržely dost a první 2 roky se s nimi dalo závodit i na sněhu. Teď už jsou v důchodcovské věku :-D

Obecně platí, že zimní pneu mají mít minimálně 4mm vzorek a maximálně 4 roky stáří. Pak už je celkem skoro jedno, co to je za značku (ty levné se jednoduše ojezdí dříve). Kvalitní a drahé gumy pak mají lepší valivé vlastnosti, vyšší trvanlivost a trochu lepší jízdní vlastnosti (ale to ocení jen extrémní závodníci).

No s tím věkem to bude už za zenitem 4 let... ale i tak na nich budu jezdit, na nový nemám a taky jsou furt jako nový, najezdil jsem na nich sotva 10 tisíc km, víc jim nedávám.
A Polarisky? Proč ne, existují sice lepší, ale i spusta horších. Prostě nějaký Kormorany nechcu. Bral jsem poměr cena/výkon.

což o to, vzorek budeš mít asi dostatečný, ale ty gumy po 10 letech už budou tak tvrdé, že z nich máš dávno letní. :-)

Ale jestli najezdíš jen 10kkm/rok, tak to je celkem v pohodě - v kalamitě prosté cestu odložíš ;-)

Od tý doby, co jezdím do práce autobusem, tak už tolik autem nejezdím, takže ani těch 10k za rok nenajezdím.
A až se v prosincu přestěhuju, tak počítám s tím, že najezdím ještě míň, protože ve městě budu mít všechno u čumáku a nebude nutný někam daleko jezdit. A s tím odložením budeš mít asi pravdu.

Budu (opět) jako rebel, ale nikdy jsem si zimáky nepořídil. Jezdím málo a pokud by mě po probuzení překvapil sníh (u nás spíše výjimka :-*), tak prostě nevyjedu - nemusím ;-) Za hodinu jsou stejně cesty suché a do okresního města to mám pár kiláků. Jinam vlastně ani nemusím...

Kdybych bydlel v Krušných horách nebo v Harrachově, určitě bych se choval jinak...

To je dobře, že na sněhu nevyjedeš, protože každýho, kdo si na sněhu vyrazí s letníma, má většina řidičů na zimácích chuť zastřelit...:-)
Ale ono nejde jen o sníh, ale i o teplotu. I když je ještě nad nulou, tak klasická směs letních pneumatik tvrdne a ztrácí dost ze svých adhezních schopností. Taky jsem dřív jezdíval v zimním suchu na letňákách a chápu, že "se to dá". Pokud člověk jede pomalu a bočníma silnicama, aby nezdržoval provoz, tak proč ne...

A co ked vyjedes, a potom sa narazovo zhorsi pocasie? Ak chodis len 5km tak budiz, ale nehovor mi ze v zime nejazdis nikdy nikde dalej. To by bolo dost riskantne a som konecne rad ze podaktore staty (rakusko, D, apod) postupne zavadzaju povinnost (rakusko tusim celozimnu a D aspon ak je sneh). Len mi pride v D pokuta 35eur a aj to len ak sposobi nejaky problem na ceste prilis nizka, ja by som bol za pokutu tak asi 500eur aby ten dilino co zablkoval cestu pochopil ze by sa mu tie zimne pneu oplatili. Este ze poistovne su sukromne a tie mozu v takom pripade ak sa stane nehoda vodicovi na letnych gumach vytknut ze to bola hruba nedbalost a podla zmluvy vymahat od neho cast alebo dokonca celu sumu skody. To by malo byt aj u nas, potom by si kazdy rozmysele ci sa mu oplati riskovat vymahanie nejakeho milionu Kcs poistovnou ked sa nieco stane, alebo ci dat 5-10tisic za zimne pneu.

Právě že jezdím opravdu málo... za rok tak 5000km, v tom je i letní dovolená a několik návštěv rodiště. Favorita mám 14 roků a 100.000km ještě nemá... a to s tím dost pohnul synátor, než si pořídil vlastní auto.

Opravdu nemám důvod někam moc jezdit; firmu máme v rodinném domku, klienti jezdí k nám, potraviny doveze syn... ;-) Odhaduju, že od listopadu do března najezdím tak 500km...

Vím, je to extrém :-x

Uzáknit zimní pneumatiky? Muselo by to být od - do, nebo jen když je sníh. Kdo určí kdy ještě sníh není a kdy už je? Policista? Dopadne to jak s mlhovkami, policista řekne mlha není a hned je pokuta za svícení mlhovkami za nesnížené viditelnosti, neuhádá se nic, poněvadž v zákoně není co ještě není a co už je mlha. Stejně by to dopadlo se zimákama. Jestli bude zima jako posledně tak zimní gumy potřeba ani nebyly...

Ale zase letos v srpnu napadl sníh na Šumavě. A hádejme, co udělají v srpnu při sněhu cajti? Je tu vůbec někdo, co si myslí, že budou pod kopcem varovat, že nahoře je sníh? Nebo jsou zde všichni přesvědčení, že budou na kopci chytat každého v letních gumách uprostřed léta a rozdávat desetitisícové pokuty a trestné body?