Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizel zvuk

Poradte, prosim, nezasvecenemu uzivateli:

Po zapnuti pocitace prestaly fungovat vsechny zvuky: neprehrava se zadny zvukovy soubor, nefunguji reproduktory ani sluchatka, zmizely systemove zvuky, obcas se misto nich ozve pipnuti.

Pocitac bezi na Windows XP. Pri pokusu o prehrani zvukoveho souboru v Windows Media Player hlasi chybu "C00D11D1: Soubor nelze přehrát". Soubor nejde přehrát ani v jiných přehravačích. Při pokusu vyřešit pomocí poradce jsem se dostal do okna "Zvuky a zvuková zařízení – vlastnosti", kde je na kartě "Hlasitost" napsáno, že "zvukové zařízení neexistuje".

Co se dá dělat?

Díky za radu.

Ve správci zařízení nic, co by se jmenovalo "zvuková karta" nevidím. Jak může být označena jinak?
Možná je na desce, mám ASUS P4PE2-X a mám k ní instalační disk.

Při startu se mi opravdu objevila hláška, že nemůže být vytvořena nějaká ikona...

Je tam:
- AverMedia...TV tuner
- AverMedia...Video Capture
- Starší zvukové ovladače
- Videokodeky
- Zařízení pro optimalizaci videa...
- Zařízení pro ovládání médií
- Zvukové kodeky

(Mimochodem - chtěl jsem Vám napsat, co mi to hlásí při restartu a ta hláška při restartu se neobjevila...)

Zvukova karta je na zakladni desce.

Zkousel jsem nainstalovat ovladac z instalacniho disku. Instalace probiha hladce a pak se objevi okno "Severe", ktere rika: "Driver not found! Reboot your system, and run this setup again." To jsem udelal, ale vysledek je stejny. Nasel jsem si ovladac i na stranach vyrobce, ale vysledek opet stejny.

Co se da jeste delat?

Diky za pomoc.

ano. Mozes skusit dat na Enabled a potom save and exit.

A ak ti po vypnuti PC z 230V a opatovnom zapnuti hlasi CMOS checksum error (a nastavi nazad prednastavene hodnoty v BIOSe), tak si chod kupit novu knoflikovu baterku do zakl.dosky. A nabuduce si chybove hlasenia zapisuj aby si sa potom mohol seriozne dotazovat :)