Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boxmodel IE a FF - realita

Ako je to v tejto dobe s boxmodelom?
mody-prohlizecu.html

Momentálne sa vŕtam v CSS a pozorujem, že IE sa drží standardu.

Firefox 2.0.0.8 SK
Internet Explorer 6.0 SP2 CZ

Hlavička HTML:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<title>title</title>
<link href="../include/page.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
</head>

pro správný zápis xhtml je třeba dát na první řádek následující (tzv. xml prolog :-))
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

pak teprve se přestane IE(6) držet standardu, protože ten prolog ho shodí do quirk-modu...(neplatí myslím pro IE7) ale bez prologu to není xhtml :-)

pravdou je, že xml prolog není podstatný pro validitu - validátor to bere i bez něj, ale standard je standard...

proto jsem mj, předělal svoje stránky do utf-8 - aby i zaostalci dostávali validní xhtml :-)

btw - není povinný - xml soubor začíná prologem, má-li to být xhtml, měl by tam být taky, i když není povinný... :-) prostě kde ho zkousnou tam ho dávám. protože podle mě by tam prostě měl být :-) (racionální argumenty na to ode mě ale nečekej... :-))