Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problemy s FPS

Zdravim koupil sem si novou grafickou kartu ati x1050,256 a kdyz hraju napriklad CS 1.6 padaj mi FPS ze 100 na 50 predtim sem mel GF 6200 a nedelalo to nevite cim to muze byt predem dik za odpoved:(

Myslis zle. x1050 je v benchmarkoch niekde na urovni tej 6200, zavisi od konkretnej verzie moze byt aj ze x1050 je slabsia ako niektora verzia 6200. Ja osobne nechapem taku kupu "novej" grafiky, kto ti poradil tu x1050 ?
P.S. uz si skusal znizit nastavenie AA, AF, prip. nizsie detaily?
P.S.2. a je dobre skusit nainstalit najnovsie ovladace grafiky (www.ati.com alebo omegy)

pochop ze rychlost vypoctu nejakej 3D sceny (a teda FPS) zavisi od
1. od zlozitosti tej konkretnej sceny
2. od nastavenia hry (AA, AF, detaily)
3. od vykonu grafiky

Cokolvek z bodov 1., 2., 3. sa zmeni tak sa ti moze zmenit FPS. V tvojom pripade sa mohlo zmenit bod 3. k horsiemu, plus ovladace (predtym si mal nvidia a po kupe ATI si dufam nainstaloval najnovsie ovladace od ATI).
Kedze tam mas pravdepodobne nastavene synchronizaciu na vsync (co je dobre), tak sa FPS meni takto skokovo. Ak grafika nestiha tak je to snad pochopitelne ze bude menej FPS.
Si snad nemyslis ze budes mat u kazdej hry s takouto lowend grafikou maximalne FPS.
Mozes skusit najnovsie ovladace, ak nepomoze tak jedine slusnejsiu grafiku (vyberaj napr. podla graphics_2007.html), alebo sa uspokojit s 50FPS, alebo tu x1050 vyhodit a dat tam nazad tu 6200.