Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno monitor

Vyměnil jsem starý monitor za nový LCD SCALEOVIEW L17-1.Protože jsem začátečník,svěřil jsem instalaci zkušenějšímu kamarádovi.Monitor je nainstalován,pracuje,jen jas obrazovky si mi zdá příliš vysoký a pro oči únavný..
Kamarád ale nechce jas ani kontrast měnit,že by to mohlo mít špatný dopad na jeho další činnost.Trvá na tom,aby monitor zůstal v továrním nastavení jasu a kontrastu.Má v tomto směru pravdu nebo jsou jeho obavy bezdůvodné?
Prosím,mohu porosit o Vaše zkušenosti a radu,zda bez obav mohu změnit tovární nastavení v těchto parametrech?

Předem moc děkuji za všechny Vaše zkušenosti. Karel

loading...

preboha, kamarata posli na vysetrenie (odporucam Dr. Chocholousek :).
Zmackni tlacitko Menu a nastav si jas a kontrast na prijatelne hodnoty. Ja mam na LCD aj jas aj kontrast asi tak na 15% aby som na to vydrzal pozerat bez oslepnutia.
Na zivotnost ani funkciu to vpodstate nema takmer ziaden vplyv.

Tak už se stalo,oboje jsem nastavil asi na 20 %.Je to úplně něco jiného na koukání.Díky za radu k nastavení.
Karel

P.S.:K Chocholouškovi ho pošlu příští rok,aby si to musel zaplatit.To bude "odměna" za pálící oči.
K

Mirek, osoba, jenž má následující vlastnosti:
- má rád autobusy, rád se v nich vozí, dává nohy na sedačky, udává řidiče za cokoliv komukoliv, fotí si autobusy, lepí si je z papíru.
- obvykle konzumuje rozhlíky se salámem
- nosí slipy a kupuje mu je jeho matka
- rád zakládá úchylné dotazy často se sexuálním podtextem na poradně na zive.cz a pak se kochá při reakci ostatních lidí, tady se zpočátku choval slušně, ale dlouho to nevydržel a následkem toho dostal BAN na IP, ale i tak neodolá a občas se sem podívá přes modem či z jiné IP adresy a sem tam anonymně přispěje nějakým příspěvkem.
- dostal tu přezdívku TJJNBV (Ten, Jehož Jméno Nesmí Být Vysloveno)
- a ještě pár zajímavých vlastností, ale taková persona se musí zažít na vlastní monitor, zprostředkovaný popis, tak to je jako lízat med přes sklenici.