Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde dual chanel

Dobry den. Dnes jsem si koupil novou ram 1GB 800Mhz a jednu takovou uz mam v pc, mam je strcene ve spravnych slotech ale nemohu rozjet dual, vsude to hlasi single. Parametry jsou uplne stejne obě 1Gb,800 Mzh, casovani CL-5. Deska Asus M2NPV-VM, Procesor AMD Athlon 4000+ soc.AM2. Tak nevim jestli se to musi nekde aktivovat nebo proc to nejde. Dekuji za rady. Nemusi se treba resetovat Cmos?

Jedine co je v manualu je to ze musi byt v banku a1+a2 nebo b1+b2, a co se tyce te znacky tak jsem vsude cetl ze by to nemel byt problem, ze zalezi hlavne na parametrech a ty jsou uplne identicke. A ano je to jina znacka, tu stejnou jsem nesehnal ale tim to urcite, teda doufam, nebude.

To co ty povazujes za "shodne paramtere" nestaci, preto sa odporuca aj zhodny vyrobca a typ. Totiz ty si vsimas len kapacitu a frekvenciu ale v skutocnosti je organizacia pamatovych chipov zlozitejsia (moze sa lisit pocet chipov, pocet bank na chip, pocet bitov/chip apod). Takze ak mas odlisnu organizaciu chipov/bank na tych dvoch moduloch tak ti to v duali nepojde.
Ked opises oznacenia chipov tak by som to mohol porovnat ale nemam cas ani sa mi nechce, alebo mozes si pohladat datasheety k tym ram modulom sam a pozriet si detailne organizaciu tych pamati. Ked ti to ale nejde tak su pravdepodobne rozne. Inac odkial beres ze to nejde v duali?