Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP a Linux na jednom HDD

Dá se udělat to, že disk rozdělím na C a D a na C bych měl dva systémy (Win XP a Linux Ubuntu)? Chtěl bych to ale tak, abych na tom C měl např. dvě řekněme složky (WINDOWS a LINUX) a do jedné složky nainstalovat XP a do druhé Linux. Nebo je lepší to rozdělit HDD na 3 oddíly? Chtěl bych tam mít ale jenom C a D, protože jsem na to zvyklej, ale zase nechci mít oba systémy promíchaný v sobě.

Na jeden oddil oba systemy opravdu nenainstalujes. Kazdy OS ma svuj system soubory, pokud nechces, aby oba zivorily na FAT. Navic bys mel strasny zmatek v adresarich.
Pokud chces tak ruznorode systemy, tak pro kazdy zvlastni oddil (C a D)

no ja to chci mít tak, že na C budu mít systém a nainstalovaný programy a na D data, hry, mp3, ... To je ale škoda že to tak nejde, takže asi teda budu muset mít 3 oddíly, mno nic. Kolik tak ten Linux potřebuje místa?