Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrobci grafickych karet

Zdravim,
zajimal by me vas nazor na ruzne vyrobce grafickych karet. Mam na mysli, jestli treba cena odpovida vykonu, spolehlivost dane znacky, hlucny/tichy chladic atp. Proste napsat klady a zapory.
Konkretne pro:
PowerColor
HIS
Sapphire
MSI
Asus.

Dik za nazory.

Moc obecný dotaz. Rozdíly co byli v kvalitě dřív jsou docela smazané. Snažím se kupovat pasívně chlazené grafiky...když hledám tak první u gigabyte nebo asusu. saphire už bych nechtěl, powercolor neznám a msi nechci:-)

Ja mam spis problemy s vyrobci cipu na graficke karty. Mam ausus na svem hernim PC a musel jsem si tam dat windows, protoze proste chlapci od ATI ( AMD ) nejsou schopni bud udelat ovladac poradne nebo dat k dispozici zdroje, aby to doladili lidi z komunity. Takze pristi kup bude karta s chipem Nvidia, kde, alespon podle ruznych diskusi, nejsou s ovladaci a s akceleraci pod linuxem problemy. Jinak pro me vyrobci karet asi MSI a asus, ci primo original ATI nebo Nvidia ( ATI uz ted teda ne :-D ).