Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvladne PC uzivatel - senior prechod z XP na Visty?

Pekny vecer,
trochu jsem vahal, do jake kategorie tento dotaz zaradit, mozna je to jiz trochu Pokec-ove tema. Rad bych pozadal ty z vas, kteri jiz maji nejakou zkusenost s Vistou, o nazor, jestli dlouholety uzivatel XP (ktery je take jiz v letech) bude mit problemy s prizpusobenim se novemu prostredi. Chapu, ze je to vec individualni, zavisejici na erudici uzivatele apod. Uzivatel (muj tatik) neni IT odbornik, je projektant pouzivajici PC misto rysovaciho prkna (AutoCAD) a psaciho stroje a tak trochu se boji kazde novoty, ktera znamena zmenu navyklych postupu.

Tuto otazku resim diky koupi noveho notebooku (vybral jsem Dell Vostro 1500), ke kteremu bohuzel nabizeji bud XP v anglickem provedeni, nebo Windows Vista Home Basic v ceske verzi.

Podotazka: Na strankach AutoDesku je uvedeno (krome toho, ze kompatibilni s W-Vista je AutoCAD 2008), ze pro kompatibilitu s W-Vista byl pro AutoCAD 2007 vydan Service Pack 2. Mate nekdo zkusenost s provozem AutoCADu 2007 na Viste?

Diky predem za odpovedi.
M.

Já jsem rovněž senior a bez problémů jsem po koupi nového notebooku zvládl přechod z Visty na XP. Vzhledem ke svému věku jsem ten přechod už ani nechápal jako reversibilní.

Myslím si, že už to s těmi XP nějak doklepu. Jenom se trochu bojím, aby sv. Petr u té brány nahoře po mně nepožadoval Windows Genuine Advantage Notifications pro Visty. To bych asi skončil v plamenech pekelných. I když je otázka, co je horší....

Tak programy se tam spouští stejně se poťuká na takový obrázek kterej symbolizuje ten program...iéčko aj utlopuk sou tam stejný jako verze 7 na XP. Kalkulačka je fajnovějšía jediné co je tam trošku jinak je nastavení sítě. I ty registry sou tam skoro stejné...

Akorát to sežere o půl giga víc paměti tak bych pod 2giga u ntb na autocad nešel. Nějací piráti byli zděšení že jim tam nejede autocad s crackem ale to se tě netýká.