Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska P4TDP ne neuvěřitelně přehřívá

Opět zdravím,
Mám tu ted problém se Základní deskou P4TDP :-[ posledních 5 dní mám v prográmku SensorsWiew na Základní desce 127 Stupňů Celsia !!! To je trošku moc nemyslíte? ale je mi divné že to tohle nameri ihned jak se zapne pocitac - to se snad tak rychle zahrat nemuze ne?A jeste bych se chtel zeptat jak TOTALNE smazu VESKERE ovladace graficke karty (stale mi tam nejak zustavaji ovladace z te stare graficke karty a ta karty blbne)
Ma sestava je Intel Celeron 1.7 GHz, Ram 768 MB, Ati Radeon X1650 Pro 512 MB, Zdroj Fotron 400W (zde byl doporucen - diky moc)Deska P4TDP od Biostar.
Nevím čím to múže být - je možné že třeba odešel senzor na ty desce?Dekuji za pomoc

Zkus použít utilitu ATI Uninstall utility.

Ta teplota je nesmysl, to už by se ti z PC kouřilo. Zkontroluj, zda se točí větráček na northbridge. A i ostatní větráčky a chladiče, jestli nejsou zanesené prachem a jestli dobře sedí na čipu. Někdy neškodí je sundat, dát čerstvou vrstvu silikonové pasty a znovu nasadit.

zkousel jsem to i s programem WarpSpeeder pro procesor a ten ukazuje jen teplotu procesoru tj. tech 30 stupnu.A jeste jsem zkousel program Everest Ultimate a ten mi take pise teplotu Zakladni desky na 127 stupnu (procesor a harddisk to ukazuje spravne)v Biosu take vidim jen teplotu procesoru.Vazne je mozne ze tam asi to cidlo neni ale tak cim to muze byt?

Ak mas v BIOSe len teplotu CPU, tak ziadne dalsie cidla na doske nie su, proste ho tam vyrobca nedava. Programy su univerzalne takze ak najdu na doske nejaky obvod ktory nieco meria tak zobrazia vsetky jeho vstupy, tam kde nie je ziadne cidlo vidis 127°. Nie je to tvoj problem. Ak mas problem (sekanie PC alebo co) tak sa pytaj konkretne "mam problem blablabla, PC zostava blablabla, ako to riesit", a nie taketo nezmyselne otazky ze preco tam nie je cidlo.

Vadné teplotní čidlo. Při týhle teplotě si už můžeš upéct volské oko a nad 100 stupňů je už konec (nad tuto kritickou mez už odcházejí tranzistory, někde jsem četl, že 120, ale....), tak je to na 99,9999% vadné teplotní čidlo. Nejde vyměnit, to je součástka, která vypadá jako čtvereček o hraně několik mm a je připájen kovem (nebo u některých čipů může být už i uvnitř, což ne nemožné i kdyby to byl guru pájení s mikroskopem) takže ho amatér prakticky nemůže bez poškození desky vyjmout, i kdyby měl mikropájku, natož SEHNAT a připájet nové. Prostě tu teplotu neřeš. Je to blbost

ja bych to neresil kdyby se mi furt nerestartovaval pocitac - vazne uz nevim cim to muze byt - ty ovladace na grafickou kartu mam dobre ale v nekterych aplikacich se mi stale ukazuji ty na tu starsi grafiku - to restartovani je proste dost hnusny - cca kazdych 20 minut - pri hre tak kazdejch 10 minut - nevim cim to je ( a mam Driver Genius Professional Edition 2007)

A mesiac to islo dobre? Ak ano a zrazu to blbne, tak by si sa mal zamysliet nad tym ze musis nieco vo svojich navykoch zmenit aby sa to hned nezavirilo.
Ak instalujes Win tak je nutne dat tam aj SP2, a dobre je dat tam aj zaplaty (windowsupdate). Slusny antivirak a antispyware nie je na skodu (napr. NOD32 a spybot s&d alebo adaware apod).
... a neinstalovat ziadne zbytocne nezmysly typu cleanery alebo nejake systemove utility s ktorymi nevies procovat. Ani dodatocny firewall neinstaluj ptz nebudes vediet co povolit a co nie.

A to podla coho prosimta usudzujes ze mas cisty? Ze tam mas antivirus Avast ? To snad nemyslis vazne.
Neodpovedal si, islo to doteraz dobre? Co si robil ked to prestalo fungovat? Neprisiel ti nahodou nejaky email s prilohou ktoru si otvoril? Apod.
Ak to robilo uz davno (uz po instalacii Win) tak je to HW problem tak otestuj najprv RAM, v PC nic nemen, nic nevytahuj, testuj tak ako to je. www.goldmemory.cz, ak chces dalej diskutovat tak napis ci nasiel nejaku chybu.

P.S. alebo ak si menil grafiku tak skus rovno Win nainstalovat uplne nacisto (vcetne formatovania systemoveho oddielu), ked myslis ze to je problem ovladacov, aby sa vylucil SW problem. Problemy moze sposobovat aj slaby zdroj alebo starnuca zakl.doska.

Mam to ciste jelikoz to kazdy tyden minimalne 2x skenuju a vse je v pohode.Neinstaluji nejake vsejake programy z netu, kde muzou bejt viry.kazdej stazenej soubor jeste dodaecne kontroluji tim antivirem..Podezrele emailu taky rovnou mazu.A prestalo to fungovat uz kdyz jsem tam mel tu starou grafickou kartu - myslel jsem ze je to tim a tak jsem koupil novou (vse tomu nasvedcovalo - karta proste prestala chladit a byl spatny obraz.)pri koupi nove graficke karty jsem zjistil ze potrebuji silnejsi zdroj - ten uz mam v PC takze slabym zdrojem to nebude.RAM mam take v pohode (tj. bez chyby) Byl tu znamej a udelal mi tu ten test RAM.On taky nevi cim to muze byt ale zaciname se shodovat ze bude potreba vymenit tu Zakladni desku.Pokud se vyjadruji nejak nepresne tak se omlouvam - nevyznam se moc v pocitacich :-(
a hazi mi to tuhle chybu
BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : F71583DC BCP3 : A6E1ABB4
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Pane boze.
a) ked nieco oscanujes Avastom aj keby si to scanoval 100x denne, tak to este NEznamena ze PC je cisty
b) ked ti kamos kontroloval RAM, kontroloval to cim? Vytvor si disketu z www.goldmemory.cz, nabootuj z nej, a pockaj kym to otestuje RAM (moze trvat aj hodinu). Ak to nezvladnes poziadaj kamosa nech urobi presne to co pisem.

A nova cista (vcetne formatovania) instalacia Win+SP2+aktualnych a spravnych ovladacov by bola vhodna (bohuzial), aby bolo mozne rozhodnut ze co s tym dalej.