Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nastartovat PC

Zdravim,
zajimavy problem :)
MB: Asus A7N8X
Zdroj: Fortron 250W
Klavesnice: MS, DELL (PS2)...

Pri zapojeni klavesnice se PC rozbehne na cca 3 vteriny (natolik aby se roztocily vetracky) a pak se hned vypne a na klávesnici svítí všechny diody, pořád.
Když klávesnici vypojím, PC jede.
Jakmile klavesnici za běhu PC zapojím, PC jde okamžitě do shutdownu. Klávesnicí to není - zkoušel jsem 3.

Takže, jaká je procentuální možnost že na vině je a) deska b) zdroj?
Proč zdroj.. Často se stává že PC nešlo vůbec zapnout, pomohlo na chvíli vypojit PC úplně od el. sítě, pak to naběhlo.

No, mohlo by to byt nejakym problemom typu ze si PC (konkretne SuperIO) mysli ze na klavesnici je zmacknuty powerbutton, alebo je to vypnutie nejaka ochrana na nizke napatie apod.
V prvom rade by som skusil iny a silnejsi zdroj (250W sa mi zda malo aj ked je to len nForce2, aky je tam CPU? Napr uz na Athlony od 1GHz sa tusim odporucal aspon 300W), no ale moze to byt aj nieco s BIOSom, skusit mozno load defaults a povypinat ak v BIOSe je nieco o klavesnicovom powerbuttone prip aj wake pomocou klavesnice apod.
Ale najprv skusit iny zdroj. Samozrejme moze to byt aj odchadzajuca doska ale to ti bez vyskusania ineho zdroja nepovie ani najlepsi jasnovidec.