Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fosfatovanie

Prosim vas nevie niekto ako sa robi povrchova uprava u hlavni strelnych zbrani? Ci fosfatovanim alebo ako? A ak je to fosfatovanie ako ho urobim? Mam totiz staru vzduchovku ktora bola kedysi cierna ale po rokoch (presnejsie po 50 rokoch) je uz miestami vidiet leskly striebrosivy kov.TO by este nevadilo ale postupne zacina hrdzaviet. Mohol by som natriet olejom ale to je docasne a striekat sprejom to neurobim pretoze ide o skoro zberatelsky kusok. Vie niekto ako sa to kedysi povrchovo upravovalo???

Z doby, kdy pochází hlaveň, se obvykle používal proces "brunýrování". Vyhledej si v gúglu tohle heslo. V mém receptáři jsem našel 7 receptur, ale v dnešní době je jednak svízelné pořízení jednotlivých složek, jednak to chce nějaké zkušenosti z oblasti povrchových úprav. Myslím, že by se daly najít moderní přípravky pro brunýrování, případně pracoviště, zabývající se podobnými úpravami ocelových hlavní. Fosfátování má jiné určení.