Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postačí PC na 8800gt?

Dobrý den, delší dobu mám doma odložený pc a chtěl bych se zeptat, jestli bych by ještě mělo cenu osadit grafiku 8800gt? Že bych pc začal znovu využívat, nebo postavit znovu, poslední dobou na ni jde jen chvála.

amd athlon 3000+
deska 939 na chipsetu nForce 430
1gb ram, možno tedy dokoupit
zdroj 350w

zdroj se zdá slabej že, ale i na tomto fungovala treba 6600gt a nemyslim, ze ta bere míň než tato karta..???
Je možné že by proc. a deska utáhla 8800gt aspon cca na 75% jejich možností??? pořád by to pro mě bylo dobré..
Změna předmětu, původně: posačí pc na 8800gt (mif)

Tak. Tyhle grafarny prisly jak legendarni vojska :-). Dle specifikaci by 350ka PSU stacit mel (zvlaste, kdyz nemas prilis zravy CPU), musi to ale byt KVALITNI PSU. Eurocase ti to neutahne, toliko zahori plamenem jasnym. CPU je tak na spodni hranici vyuzitelnosti, nicmene narust vykonu bude i zde /nebojim se rici/ brutalni. Tu RAMku dokup! Je to dnes za pusu.

400MHz RAM staci ak bude v dualchanneli.
1GB ako-tak postacujuce takze nie je nutne dokupovat, ak sa ale dokupi tak je to lepsie. Len pozor na to ze tieto starsie athlony nezvladaju 4 moduly 400MHz, takze ak tam mas dva moduly 512MB je lepsie pri rozsirovani RAM ich predat a kupit 2x1GB.

Nechci podceňovat ničí znalosti, ale napřed bych si ověřil, že deska má opravdu volný PCIe 16x slot a nemá pouze integrovanou grafiku... Byl by to pech, ale znáte to.

Jinak bych ještě zkusil chvilku vydržet. Objeví se co nevidět nová ATi a navíc můžeme čekat, že se na netu objeví i testy vhodnosti těchto karet ke starším PC.
Vlastně ani nic jiného než vydržet nezbývá, karty jsou nedostupné a varianty s 256MB paměti teprve. Aktuálně teoreticky dostupné varianty s 512MB paměti už jsou IMHO opravdu příliš silné kafčo pro tuto sestavu.

Kdyby varianta s 256MB byla dostupná a nebylo možné vyčkat, asi bych ji koupil. Ale pozor na zdroj, viz výše.

...ještě k té ATi - spekuluje se, že bude o něco málo míň výkonnější, ale i levnější. To bych viděl jako optimum.

Sám teď píšu na PC s A64 3000+. Je tam osazená X1600pro a když jsem tam měl krátkodobě půjčenou X1950, bylo to sakra znát. Je to ještě dobrý CPU a na většinu 3D her s pořádnou grafikou stačí, i když některé hry jsou žravější n a CPU než jiné.