Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eset Smart Security - ekrn.exe okupuje 50% CPU

Zdravím všechny,
Nainstaloval jsem si ESS 3.0.547.0. co rozdávali na Invexu a zaráží mě, že výše uvedená aplikace po startu počítače žere tolik CPU a paměti? Když ekrn.exe ručně ukončím, okamžitě sám naskočí do procesů zpět, ale s nulovým využitím CPU a využitím paměti zhruba stejným.
Viz... http://img225.imageshack.us/my.php?image=ekrnzo1.j p g

WinXP SP2

Děkuji za Váš čas.
Raději to zamnku, než zase někdo pocítí potřebu napsat sem nějakou moudrost. (karel)

Pokud sem ještě někdo někdy zabloudí, možná jsem na to přišel. Léta od posledního příspěvku uplynula, stroj je modernější (i3, 4GB RAM), ale ekrn.exe pořád dokáže pořádně zatopit.
Dneska jsem si kvůli tomu nainstaloval utilitu od MS - Process Monitor a ten detailním výpisem čtení/zápis procesů provalil, že aniž bych si o to řekl, ESET vlezl do instalačních archivů čerstvě stažené aplikace, pohromadě 13GB které obsahují 40 000+ souborů, a začal je kontrolovat. Samozřejmě s mezirozbalením do cache.
Myslim, že je to zakopané tam - prostě dělá rezidentní kontroly bez možnosti uživatele je ovládat. Dočasné vypnutí štítu jeho činnost nijak neovlivní, vesele zpomaluje dál. Dokázal kopírování mezi dvěma partition SATA disku pro 13GB udělat 39 minutovou záležitost.

Ja to tu pisem uz 10rokov ale podaktori zabrzdeni typu kurela a spol mi furt neveria.
Samozrejme ze ked to vytazuje tak to nieco robi. Bud to vobec neinstaluj (idealna moznost), alebo to nechas doscanovat (moze to trvat aj hodiny). Firemnemu adminovi sa to zasadne vysvetlit neda ze sa pri tom neda pracovat, asi je ten admin kurelov kamarat.