Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám problém s biosem notebooku

Mám notebook Fujitsu-Siemens Amilo A 1630 a ten co mi ho prodal mi zatajil, že se mu nepodařil upgrade biosu. Notebook při pokusu o zapnutí pouze rosvítí diody, ale nenaběhne displej. Co s tím prosím o radu. Slyšel jsem, že by měl nějak jít resetovat bios či provézt opětovný upgrade

pokud je mrtvý bios, pak ten krám nebude ani bootovat z cd

tazatel:
pošli tomu zmr... dopis/mail, kde ho žádáš o vrácení peněz za nefunkční ntb, a připiš že za podvod přesahující 5.000kč (=hranice trestného činu) na něj při nevrácení peněz do příštího týdne podáváš trestní oznámení.
(pro policii se rozpomeň na známého, se kterým jste to rozbalovali spolu, a hned při prvním zapnutí to bylo nefunkční)
a začni se pro jistotu poptávat na opravu v servisu - ale tam to bude drahé.

pokud je mrtvý bios, pak ten krám nebude ani bootovat z cd

mal som take tusenie :-|

k pytajucemu sa: trochu OT a predsa nie: nepochopim takych nerozvaznych ludi, ktori kupuju cez net od neznameho naslepo hocico v takej hodnote. fakt nie. potom su s tym len problemy podobneho razu. je to dobra lekcia, imho. ]:( (sorry, za ostre slova)

Sam to neurobis, nie je to vzdy take jednoduche zavisi to dost silne od konkretneho vyrobcu/typu ze ci sa tam da urobit nejaky crisis flash, a ako. (Skus sa opytat v znackovom servise, ale oni ti pravdepodobne len povedia ze nutna vymena dosky, cena tipujem tak 20 tisic).
Inac predaj nefunkcneho vyrobku s tym ze ho deklaruje ako funkcny je podla mojho skromneho nazoru podvod, ziadal by som od neho nazad peniaze (a nech si ten kram vezme) inac by som to nahlasil policii.