Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký flash drive 4 GB?

Dobrý den,
hledám flashku od 600 - 1000,- (vč. DPH) pro zálohování/přenos souborů 1KB - 50MB s co možná nejlepším poměrem cena/výkon.
- ReadyBoost výhodou, ale moc nutně ho nepotřebuji.
- Čtení tak 24MB/s a zápis 20MB/s.
- Nemusí být pogumovaný, ani z oceli :-).
- U3 ne.

Návrhy:
http://www.alza.cz/corsair-flash-voyager-4gb-usb2-0 -ultrarychly-gumovy-vodeodolny-kryt-moznost-sifrova ni-d59285.htm
http://www.alza.cz/a-data-myflash-pd9-flashdrive-4g b-usb2-0-d73062.htm

No a otázka zní: který konkrétně bezpečnostní sw k tomu je dodáván?
Ptám se proto, že mám také corsaira (512 MB), ale žádný takový sw k tomu dodán nebyl, a zrovna bych ho potřeboval. Byl k tomu dodán jen TrueCrypt - ten pouze šifruje (pokud jsem to prozkoumal dostatečně).

TrueCrypt je náhodou dobrá volba. Jako opensource byl několikrát prozkoumán (dokonce i nějakým čechem) odborníky a ti došli k závěru, že je bezpečný a neobsahuje žádné "zadní vrátka".
Trucrypt vytvoří soubor (*.*) který když se načte v programu tak se zobrazí v pc jako disk (např. G:\), který je nutné rozšifrovat tvým heslem a pak ho lze používat. =>
- vytváří oddíly
- šifruje "za letu"
To jsi chtěl ne? TrueCrypt si stáhni ať vidíš co to umí. Můžeš si tam nakombinovat různé algoritmy, ale když si je nakombinuješ příliš, tvůj počítač by mohl nestíhat a začal by flashce podávat data pomalu - např. 10MB/s, což už by ji mohlo brzdit...

gumák je hnusný, odporný, velký, a verze 512mb co jsme zkoušeli měla řádově pomalejší zápis mnoha malých souborů než ostatní flashky.
na druhou stranu: u dnešních větších kapacit je pravděpodobné, že s flash epromkou inovovali taky řadič, a dnešní x-gigové typy se už chovají líp, zůstává jen ten ohavný vzhled.
fak dobrá flashka vypadá takto http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?ppath=Flas h+disky%5CGeil&prod_CR=0