Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s vyberom HDD

Zdravim,

planujem upgrade a potrebujem poradit s vyberom 400 - 500 GB SATA 2 disku. Zalezi mi najma na nizkej hlucnosti, spolahlivosti a nech disk nepecie ako toaster... Poradte na zaklade skusenosti, uvedte konkretne modely 8-)

Sam pro sebe jsem si vybral coby systemovy disk Samsung SpinPoint T HD501LJ - 0.5TB, SATA2, 16MB. Slyset je pouze seekovani, ale neni to zadna hruza. Hitachi doporucuju 7K500 z HDS rady - ty nejsou slyset vubec (mam ho v boxu). Userum obcas natlacim i Seagate (Barracuda ST3500320AS s 32MB cache), ale ty je treba trochu prichladit. Wedecka od jiste doby neberu (a to jsem byl ortodoxni wedeckar!), neb se mi ponekud namnozily reklamace.

Dik za rady, vyber som zatial zuzil na 500 gigace takto: /ceny su bez DPH/

SAMSUNG 500GB SATA2 16MB HD501LJ 2 590,00 Sk
Western Digital SE 500GB 16MB SATA2 WD5000KS/AAKS 2 771,00 Sk

na ten samsung je dokonca 3 roky zaruka, takze zatial favorit, len by si mi este mohol opisat ci prilis nehreje a je vazne tak tichy...

Tohle wedecko je fajn a s koupi urcite neprohloupis. Jak uz jsem napsal, Samce (presne tohoto) mam ve vlastnim stroji a trochu slysim pouze seekovani. Kdybych ho dal pres "sprcky" (gumove distancky), IMHOj by nebylo slyset vubec nic. To Hitachi (viz vyse) mam v SATA boxu na sprckach a nevim o nem.