Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP, dočasné zamrznutí

Dobrý den,
mám pár měsíců starý pc, na disku mám pořádek, používám firewall, antivir, anti-spyware.
Problém je v tom(někdy, není pravidlem), že když otevřu "tento počítač" nebo chci otevřít soubor, popřípadě na něj kliknu pravým tlačítkem, tak se na chvíly (cca 10-20sec) nic neděje(nedochází k překreslení oken, ukazatel jsou klasické přesýpací hodiny). Využití procesoru je na minimu(mám poměrně rychlý - 2x2,6Ghz). Všechny ostatní aplikace fungují i při tom záseku v pohodě.
Nejhlavnější problém je ale to, že nepomohla ani reinstalace windows!
Pokud jste se s tím někdo už setkal, nebo víte jak na to prosím pomozte.
Jinak mě čeká formát disku.

btw:jen doufám že to není otázka hardwaru.

To je dobrá otázka, tiskárnu nemám nasdílenou, ale mám připojené dvě síťové jednotky.
Teď si uvědomuji že mi internet přes síť jde, ale často mi vypadává přistup na druhý počítač. Zkusím tu síť odpojit.

K dotazu výše: provedl jsem pouze reinstalaci windows

takové krámy je lepší mapovat jen v případě potřeby, a jinak být odpojený (když se vypne, tvůj průzkumník při procházení stromu tuhne). zákaz pamatování připojení:
net use x: \\server\sdílený_disk heslo /user:jméno /persistent:no

ať se tam wirdows co chvíli nezkouší připojovat: ovl.panely - možnosti složky - zobrazení - zrušit "automaticky vyhledat síťové složky"