Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač padá a nejde spustit

Zdravím odborníky,

Počítač se mi při prohlížení filmu seknul a na monitoru červenošedé zrnění. Vypnul jsem ho tedy a při dalším zapnutí mi už nenaběhl (jen černá obrazovka). Asi na pátý pokus jsem se přes F8 dostal do nouzového režimu. Teplota desky je stabilně 60C a při zatížení i 75C. Procesor 56C. Přeinstaloval jsem OS, vyfoukal všechno ale nepomohlo to. Při zapnutí běží jen větráček procesoru ale neroztočí se ani jeden disk (mám dva). Asi na 5. pokus se disky roztočí. Poslední dobou mi počítač zlobil tak, že video cukalo a i jednoduché hry byly trhané. Mám XP prof., Pentium 3Ghz., Graf. karta vestavěná na desce... Díky za rady

Doporučil bych nejdříve prozkoumat zdroj. Co je to za značku, jak je dimenzován? Nemá např. zadřený ventilátor, nemohl se přehřát? Je možné vyzkoušet jiný zdroj?
Pak přijde na řadu základní deska. Nemá nafouklé kondenzátory? Všechno je doraženo ve slotech, jak má?