Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Corsair Voyager 4 GB pomalý zápis

Dobrý den,
koupil jsem si Voyager 4 GB za cca 700,-
Na netu se mi nikdy nelíbil vzhledově, ale naživo vypadá líp a menší...
Přišel jsem domů dám tam h2benchw.exe a otestuji:
26 MB/s READ Super! (Na vista ještě větší!)
Zkusím ATTO:
9 MB/s WRITE K****!
Zkusím na něj nahrát 720 MB .avi = 1:43 = 7 MB/s :-(
A taky jsem k němu nedostal cd s utilitama :( Už ho asi nedávají.

Testováno na win XP a vista Home premium.

Testy:
http://picasaweb.google.com/v.ovcacik/CorsairVoyage r4GBTest

Co mám dělat?

(špatná velikost alokační jednotky? zformátovat? čím a nakolik?)

Nojo, ale:
- dělají je jenom v nepoužitelně malých kapacitách. Aspoň jsem HT203 v 16GB nikde neviděl (vlastně ani v 8GB)
- Voyager GT je stejně o třetinu rychlejší - při zápisu i čtení
Nicméně jestli doporučíš nějaký bleskurychlý 16GB Apacer se zápisem přes (anebo okolo) 20MB/s, budu rád.

jen tak teoretizuju: mám takovou ideu podle divného chování různých flashek, že výrobce tam sice napere nějaký model flash eprom (zřejmě i tyto paměti se budou lišit přístupovou dobou), ale taky různě složitý / jednoduchý / levný / mizerný řadič, který má tu paměť obsloužit.

proto se liší rychlosti starších modelů flashek a dnešních, taky častěji ty miniaturní modely nevynikají rychlostí; má se tam vejít srovnatelně složitý = velký řadič. nebo má výrobce různé modely, snad pro součástky různé generace - viz červený a žlutý gumák v., anebo to použitím levného jednoduchého řadiče odnese extrémnní zpomalení při každé změně zápisu ve fat tabulce.
problém s mnoha malými soubory mají všechny flashky - je to přídavný zápis navíc, možná s kontrolou příliš často využívaného místa - ale právě žlutý gumák byl nepoužitelný extrém. navíc je hnusný.

ten článek na wikip. byl modifikován letos, přesto mám pocit že toto tvrzení platilo pro epromky před mnoha lety, a zároveň souviselo s životností těch pamětí:
eprom - přepisování obsahu po stránkách - životnost 10.000 zápisů
flash - přepisování po bajtech (změna jednotlivě adresovaných míst) - životnost nejdřív 100.000 záznamů, časem 1e+6.
čili mám pocit, že všechny flashky usb2.0 jsou Multi Level Cell, ale nikdy jsem žádnou nekuchal, a .pdfka těch švábů jsem nečet.

edit: v níž odkazovaném starším příspěvku i mif a další tvrdí něco jiného, tak vedle budu já.