Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Význam a použití funkčních kláves F1 až F12

Jak si tak hraju s přemapováním kláves http://pc.poradna.net/question/view/166740-jaky-sca n-code-ma-kontextove-menu tak mě napadla myšlenka - ověřit si, v jakých aplikacích a s jakým významem používáte funkční klávesy F1 až F12. Hovoříme o Win 2000, WinXP, příp. Win Vista.

F1 = Nápověda
F2 = přejmenovat v Průzkumníku
F3 = hledat
F4 = ???
F5 = aktualizovat v Průzkumníku
F6 = ???
F7 = ???
F8 = ???
F9 = ???
F10 = Menu

Pavel

Klavesy F1 az F12 nie je dobre premapovavat ale je dobre ich pouzivat podla toho aky program mas zrovna spusteny. Od toho predsa na tych klvesach nie je napis "Help" ani "Menu" ptz ich vyznam zavisi od programu ktory ma zrovna focus, a v kazdom programe maju vyznam iny.
Je to dobra vec, napr. v totalcommanderi (F3 view, F4 edit, F5 copy, F6 move, F7 new dir, atd), alebo ak clovek robi s komplikovanejsimi programami typu debugger alebo s nejakym zlozitejsim vyvojovym prostredim apod.

hovorit o ich vyzname "vo Windows" celkom nechapem, kedze clovek nic nerobi "vo Windows", ale vzdy v nejakom programe.

Nie v samotnych "win", ale predpokladam ze ked ma focus explorer.exe (ktory zobrazuje aj plochu).
Zrovna tie dve co si menoval su tie najnepouzitelnejsie funkcie (napoveda Win si po prvom spusteni zvycajne zacne pol hodinu vytvarat nejake indexy takze som rad ked sa mi to podari nespustit nikdy ani omylom :-), a hladanie podla obsahu vo WinXP nefunguje (ignoruje to kopec suborov, dokonca aj *.asm apod aj ked tam nacpes nech hlada v *.*, takze to tiez radsej nepouzivam ani omylom. Tak ok, F1 a F3 si kludne premapuj na nieco zmysluplne :));-)

P.S. ak mam pisat vazne, tak som chcel napisat asi tolko, ze premapuj si klavesy ktore ty osobne nepouzivas. Lebo kazdy pouziva neico ine, napr. ja pouzivam F-klavesy vsetky (TC, debugger, vyvoj.prostredia, ..., a na druhej strane vzivote nespustam prieskumnika).

neuvádím denně používané zkratky f3-f7 ve správci souborů, ty jsou jasné

f2 ... přejmenování - více aplikací
f3 ... hledání v některých aplikacích
ctrl+f4/alt+f4 ... zavírání
f7 ... vyhledávání ve starší aplikaci - už si nepamatuju v které
f10 ... menu
f11 ... mapování disků (salámek:)
f12 ... odmapování disků, save as