Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bios nedetekuje hdd

Omlouvám se za opakování,ale bylo mi naznačeno,abych dotaz formuloval lépe,takže se o to pokusím.Jde o to můj bios vůbec nedetekuje hdd(s-ata).Mám základovou desku MS-6788 a měl by ta bý i aktuální bios.Slyšel jsem něco o tom,že v biosu se dá zapnout detekce disků,bohužel nevim jak.Stejná věc se mi stala už v minulosti,ale postup,kterým jsem to spravil si bohužel nepamatuji,ale vím,že to bylo nastavením v biosu,bohužel včera jsem se snažil příjít na ono nastavení asi 1,5 hod a nic sem nevyzkoumal.Pc nutně potřebuji do školy a tak budu rád za každý tip jak tento problém vyřešit.
Dík za rady Teplomet

"pokračování" 166868-hdd (touchwood)

zkotroluj, že disk je vidět v menu "Standard CMOS setup" v BIOSu (viz strana 51 manuálu).

Pokud ne, podívej se do menu "Integrated peripherals" (strana 66) a tam vlez do "On-chip IDE configuration". Zde to nastavíš.

Mohu-li doporučit (a máš-li disketu s drivery pro instalátor XP - předpokládám, že chceš instalovat XPčka), nastav (jednotlivé řádky):
Native mode
P-ATA + S-ATA
Yes
Both

Pokud nemáš disketu, pak to přepni do "Native", ale pak se musíš řídit a nastavovat dle manuálu, protože pak nelze libovolně kombinovat SATA a PATA zařízení.