Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískanie v pc

Čaute, potreboval by som poradiť. Píska mi v pc, vždy, asi po 5 minútach, keď je zapnutá nejaká hra a to nemusí ísť ani z cd. Pískanie je nepravidelné, ale pri každom pípnutí sekne obraz. Mám novú dvd mechaniku, takže v tom to nebude, ale zvuk vychádza práve s tých miest. Pc mali v ruke aj technici, ale nič nenašli, takže tomu nerozumiem...

Odpoj mechaniku. A popis presnejsie to "piskanie" (doba trvania, sila, vyska tonu), nie je to pipnutie zo speakeru? nemas v BIOSe nastaveny nejaky alarm pri zvysenej teplote (ak ano tak pri akej teplote?)
Ake mas teploty grafiky/dosky/CPU?

Alebo je to len velmi slabe piskanie a trvajuce dlhsie a nepravidelne? Ak ano tak to su nejake cievky na grafike alebo doske alebo v zdroji, vymenit grafiku alebo dosku alebo zdroj.

Takže to pískanie je slabé, trvajúce dlhšie a je nepravidelné. Skúšal som nhl 2008 a začalo to pískať asi po piatich minútach a trvalo to až kým som nevypol hru. Potom to pískanie prestalo. Keď som zapul hru znova, pískanie začalo znova a pokračovalo až kým som hru nevypol. Tak to je stále. Pri každom písknutí seká obraz. Myslíš, že je problém v grafike? Akú grafickú kartu by si odporúčal?

Grafiku si otestuj třeba v 3DMark a zatrhni Loop, aby program
běžel ve smyčce dokola. Určitě si otestuj HDD utilitou, kterou najdeš
na webu výrobce HDD. Můžeš zkusit i PCMark05 pro otestování celého PC.
Na otestování funkčnosti desky nevím, jestli něco je.
RAM těžko píská, ale i pro ně jsou testy. Všechno najdeš dokopy na UBCD:

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/syst emove_nastroje/ostatni/ultimate-boot-cd/

tedy kromě 3DMarku pro test grafiky.