Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba bootovacího CD

Ahoj,
neuvěřitelně se tu potvořím s tvorbou BootCD. Mám asi pět EXE souborů (utilitky), které chci mít vypálené na CD. Chci z toho CD občas bootovat a tyto utilitky pod DOSem využívat.
Zkouším různé programy (nejvíc Nero 7 premium) a různé postupy z Internetu. Nemám problém s tím, aby počítač z CD nabootoval. Mám ale problém s tím, že ačkoliv z CD spustí systém, nejsem schopen v tom systému na to CD přepnout (příkazem D:, E: atd., vyzkoušel jsem celou abecedu). Připadá mi to absurdní, že počítač na CD vidí a čte z něj, ale jinak se tváří, že neexistuje.
Může být problém v tom, že PC má novou SATA mechaniku, zatímco tyhle bootovací postupy na Internetu jsou určené pro IDE mechaniky?

Nemáte někdo ověřený postup, jak to zpropadené bootovací CD vytvořit, aby i na SATA šlapalo? K dispozici mám XPSP2, Nero Premium 7, CDBurnerXP, Internet, vypalovačku a už pouze omezené množství nervů pro dnešní den...

Díky všem.

Vyřešeno. S pomocí Gcdrom.sys a obrazu od MaSa jsem si udělal disketu, která bootuje jak se SATA, tak s ATA mechanikou a připojí je vždy na stejné písmeno. Vytvoření bootableCD s touhle disketou v Neru už nebyl problém.
Díky všem.

Vyrob si disketu Win98SE (www.bootdisk.com) stiahni si gcdrom.sys a pridaj ho an disketu a aj do config.sys diskety. Potom tu disketu vypalis do bootoblasti CD napr. programom CDburnerXP (menu bootovanie, tam je vsetko co potrebujes - vytvorenie .ima z doskety, nastavenie .ima do bootoblasti).
Ked nemas disketovku tak Vfd2.1 je driver emulujuci disketu.Najdes na google.com
Robota na 5minut aj s prestavkou na kafe.